Kia Picanto Avrupa'dan önce Türkiye'de | OTOSTİL

Kia Picanto Avrupa’dan önce Türkiye’de

Kia Picanto Avrupa’dan önce Türkiye’de

Üçüncü nesli ile yollara çıkan yeni Kia Picanto, genç ve dinamik tasarımıyla minik ve küçük sınıfa yeni bir soluk ve sürüş deneyimi getirmek için bayilerdeki yerini aldı.

Sadece tasarımıyla dikkat çekmekle kalmayan yeni Kia Picanto, aynı zamanda yaşam alanı ve zengin kişiselleştirme seçenekleriyle de sınıfının en çok yönlü otomobili olarak dikkat çekiyor.

KIA Picanto (04)

1.25 litre hacimli MPI motor 84 HP güç ve 124 Nm tork üretiyor. Yakıt verimliliğini arttırmak üzere çift CVVT (sürekli-değişken supap zamanlaması) supap zamanlama sistemini optimize eden mühendisler ayrıca, yeni düşük sürtünmeli piston kaplaması ile silindir içindeki sürtünmeyi de azalttılar. Güncel nesilde 130 gr/km CO2 emisyon salınımı değerine sahip olan motor, yeni Picanto’da 124 gr/km CO2 emisyon değeriyle yetiniyor.

Bütün bu özellikleri koruyan yeni nesil Picanto, sınıfına yeni bir dinamizm ve performans düzeyi getirirken, aynı zamanda yeni araç içi bağlantı ve gelişmiş güvenlik teknolojileri de sunuyor. Yeni Picanto, tüm bu özellikleri ile markanın A segmentindeki marka profilini ve pazar payını çok daha yukarılara taşıyacağının işaretini veriyor. 2011 yılından bu yana güncel versiyonu ile uluslararası pazarlarda 1,4 milyon adetlik satış performansı sergileyen Picanto, bu süre içerisinde sadece Avrupa’da 300.000 adetlik bir satış başarısı ile öne çıkıyor. Sadece 2016 yılında Avrupa’da 55.000 adetlik satış performansı sergileyen Picanto, ticari ömrünün son yılında satışlarını %3 arttırarak yerini yeni nesline bırakıyor.

Tek donanım paketi ile alınabilen Picanto ülkemizde 65.900 TL’den satışa sunuldu.

KIA Picanto (02)