Hisselerini geri aldı şirketi yeniden yerli sermaye yaptı

Filo kiralama sektörünün önemli oyuncusu Intercity, 2008 yılında Japon Mitsubishi Grubu’na sattığı yüzde 47 hissesini geri aldı ve yeniden yüzde 100 yerli sermayeli bir şirket oldu.

PAYLAŞ
Intercity Vural Ak

Dünyanın sayılı filo kiralama şirketlerinden olan Intercity’nin hisselerinin tamamı yeniden Vural Ak’a geçti ve şirket yüzde yüz yerli oldu.

2018 yılı haziran ayı sonu itibarı ile sahadaki toplam filo büyüklüğü 36 bin araca ulaşan Intercity, 2020 yılına kadar cirosunu 4 milyar TL’ye, karını da 250 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyor. Bugün şirketin toplam varlıklarının 3 milyar 255 milyon TL’ye ulaştığını belirten Vural Ak şunları söyledi;

“2020 yılı sonuna kadar 60 bin araçlık filo büyüklüğü hedefimizi gerçekleştirirsek şirket toplam varlıklarımızı 9 milyar TL’ye, öz kaynak büyüklüğümüzü de 1.9 milyar TL’ye çıkarmış olacağız. Mevcut piyasa koşulları, Intercity gibi iyi yönetilen ve finansal açıdan sağlam olan şirketler için çok büyük fırsatlar ve avantajlar içeriyor. Biz de yeni ortaklık yapımızla Intercity’yi hızla büyütmeye ve müşterilerimizin kaynak kullanımlarındaki verimliliğini artırarak Türk ekonomisine katma değer yaratmaya devam edeceğiz.”