İkinci el McLaren F1 95 milyon TL Otomobil Dergisi otostil

Bu araba Almanya’da bile tam 95 milyon TL

Bu araba Almanya’da bile tam 95 milyon TL

Dünyanın en çok arzulanan araçlarının başında yer alan McLaren F1, 1992-1998 yılları arasında sadece 106 adet üretildi. Bugün bu aracın kaç tanesinin yollarda olduğu da gizemli koleksiyonler nedeniyle bilinmiyor. Ancak bilinen bir şey var ki o da bu araçların her zaman zenginlerin garajında olduğu. İlk satışa çıktığında da ultra zenginlerin favorisi olan McLaren F1, bugün ise ilk satış fiyatını birkaç kat katlamış durumda. Aracın örnekleri sadece çok özel müzayedelerde satışa çıkıyor. İkinci el McLaren F1 95 milyon TL

Ancak Almanya’daki bir araç sahibi aracını müzayedeye koymadan internet sitesiyle satmak istiyor. Buraya kadar her şey ülkemizdeki gibi görünse de araç için istenen 20 milyon Euro bedel bu alanda bir rekor.

Aracın sadece 3500 km gibi neredeyse sıfır km’de olması nedeniyle bu fiyata sahip olduğu belirtilirken geçtiğimiz yıl hiç kullanılmamış, hatta plaka tescili bile yapılmamış bir başka F1, 15,6 milyon dolara satılıyordu. Anlaşılan bu Alman satıcının istediği bedeli verecek birisini bulması hiç kolay değil.

İkinci el McLaren F1 95 milyon TL