Honda üretime verdiği arayı bitiriyor - Honda Türkiye | OTOSTİL

Honda üretime verdiği arayı bitiriyor

Honda üretime verdiği arayı bitiriyor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs (Covid-19) salgını yüzünden birçok otomobil firması üretimlerini geçici olarak askıya almak zorunda kalmışlardı. Nisan ayının başında üretime veridikleri aranın süresini uzattıklarını açıklayan Honda, açıklanan tarihe yaklaşırken yeni bir açıklamada daha bulundu.

Honda Türkiye tarafından yapılan resmi açıklamada 23 Mart 2020 tarihinde Kocaeli Şekerpınar’da bulunan üretim operasyonlarına verdikleri geçici aranın 20 Nisan 2020 tarihinde son bulacağını bildirdiler. 20 Nisan 2020 tarihinden itibaren Kocaeli Şekerpınar’da bulunan fabrikanın faaliyetlerine tekrar başlayacağını açıklayan marka, salgının devam etmesinden dolayı çalışanlarının sağlığı için çalışma süresi boyunca gerekli bütün tedbirlerin alınacağını da belirtti.

Bu açıklamayla beraber ülkemizde üretim yapan markalar arasında ilk olarak Honda Türkiye, faaliyetlerine başlayan marka oldu. Honda Türkiye’yi bu konuda tebrik ederiz. Bakalım alınan tedbirler ile beraber üretime tekrar başlanması hem ekonominin biraz hareketlenmesine hemde insanların morallerinin artmasına yardımcı olabilecek mi