Honda NSX 2019’da yenilenmiş şasesiyle geliyor otostil dergi Honda NSX 2019

Honda NSX şasisini yeniledi daha da hızlandı

Honda NSX şasisini yeniledi daha da hızlandı

Honda, önümüzdeki yılın başlarında sınırlı sayıda satılacak olan amiral gemisi NSX’i makyajladı. Honda NSX 2019 ‘da yenilenmiş olarak geliyor.

Otomobilin tasarımdaki değişiklikler minimum seviyede tutulurken, esas büyük değişiklik otomobilin iç kısmında ve şasisinde gerçekleştirilmiş. Otomobilin dış tasarımında gözümüze çarpan en büyük yenilik ön ızgarada yer alıyor. Artık ızgaranın üst kısmında kullanılan renkler, otomobilin gövde renkleriyle uyumlu hale getirilmiş ve otomobile yayılan siyah delikli tasarım öğesine dönüştürülmüş. Thermal Orange Pearlescent adına sahip yeni turuncu renk seçeneğinin de eklenmesiyle yeni Honda NSX daha göz alıcı bir görünüme sahip olmuş. Ayrıca bu renk seçeneği, fren kaliperlerine de uygulanabiliyor.

Otomobilin kabininde iki yeni döşeme seçeneği dışında bir yenilik yapılmamış.

Revize edilen araç daha büyük ön ve arka süspansiyonlara sahip. Honda yaptığı açıklamada süspansiyon sertliğinin önde yüzde 26, arkada ise yüzde 19 oranında artırıldığını belirtti. Ayrıca otomobilin hibrit yazılımı da güncellendi. Otomobilin elektrikli direksiyon ve stabilite kontrolünün de yeniden ayarlandığını belirten Honda, NSX’in ikiz turboşarjlı 3.5 litrelik V6 motorunda da bazı iyileştirmeler yapmış. Yenilenen motor enjektörleri ve emisyon salınımını azaltacak yeni partikül filtresi bu değişiklikler arasında yer alıyor. Bu yeniliklerle NSX, Euro 6d-TEMP emisyon standartlarına uygun hale getirilmiş oldu.

Tüm bu değişikliklerle birlikte Honda; NSX’in Japonya’daki Suzuka pisti etrafında iki saniye daha hızlı bir performans gösterdiğini açıkladı. Yenilenen otomobilin fiyatıyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Honda NSX 2019

Honda NSX 2019