Honda Civic Sedan 1 litre motor Honda fiyatları otostil dergisi

Yerli Civic Sedan İngiltere’ye 1 litrelik motorla gidiyor

Yerli Civic Sedan İngiltere’ye 1 litrelik motorla gidiyor

Honda Civic Sedan 1 litre motora kavuştu. 129 HP güç üreten motorda hem manuel hem de CVT vites seçeneği var.

Ağustos ayında İngiltere’de satışa sunulacak olan 10. nesil Honda Civic Sedan ülkemizde üretilip İngiltere’ye ihraç edilecek. Aracın motor seçeneklerini de açıklayan Honda İngiltere, bu modelde 1.0 litrelik turbo benzinli ve 1.5 litrelik turbo motorun alınabileceğini açıkladı.

Dizel cephesinde ise HB modelde de kullanılan 1.6 litrelik motor sunulacak.

Honda Civic Sedan 1 litre kaç para olur?

Aracın boyu HB modelden daha uzunken bu sayede arkasında da daha fazla bagaj kapasitesi sunuyor. Civic Sedan İngiltere’de farklı donanım paketleriyle alınabilecek. Ancak modelin giriş versiyonunun 20 bin Pound civarında olacak. Şu anda İngiltere’de HB versiyon 18 bin 900 Pound civarında satılıyor.  O tarihe kadar eğer HB modelin fiyatı artmazsa iki karoser arasında bin Pound’luk bir fark olacak.

1.0 motor bizde de olacak mı?

Honda İngiltere’de vergi dostu 988 cc’lik motorla alınabilecek. 129 HP güç üreten bu güç ünitesi 200 Nm’lik torka sahip. HB modelde 0-100 km/s hızlanmasını 10,8 saniyede tamamlayan motor 6 ileri manuel şanzımana veya CVT otomatik vites kutusuna sahip.

Sedan versiyonda da sunulacak bu motor seçeneği şu anda ülkemizde satılmıyor. Honda yetkililerinin açıklamasına göre ise şu anda bu motorun satılması söz konusu değil. 1.5 litrelik benzinli motor ve 1.6 dizel motora olan talep yüksek olduğu için 1.0 litrelik motorun satılması gündemde yok.