Hızlı ve Öfkeli serisinin otomobilleri satışa çıktı otostil Hızlı ve Öfkeli arabaları

Vin Diesel’in arabasını almak ister misiniz?

Vin Diesel’in arabasını almak ister misiniz?

Hızlı ve Öfkeli filmindeki Dominic Toretto karakterine ait 1970 model Dodge Charger ve 1987 model Buick GNX satışa sunuluyor. Kaliforniya’da gerçekleştirilecek açık artırma ile satılacak bu iki otomobil, Hızlı ve Öfkeli hayranlarının beğenisine sunulacak.

Filmde Dominic’in imzası olan 1970 model Dodge Charger’ın kaputunda yer alan havalandırma ünitesi sadece bir replika. Buna rağmen kaputun altında sorunsuzca çalışan 430 beygir gücünde V8 motor yer alıyor. Yeniden yapılandırılmış 727 otomatik şanzıman tarafından desteklenen motoruyla bu Charger, sokakları birbirine katacak bir hıza sahip. Ayrıca bu Charger bir güvenlik kafesine, Wilwood disk frenlerine, ayrı bir yakıt hücresine ve Baird yarış koltuklarına sahip.

Normalde bu otomobil hayatına 1969 model bir Dodge Charger olarak başladı, ama film için 70 model bir Charger’a benzetildi.

1987 model Buick GNX de, aynı Charger’daki gibi yakıt hücreleri ve güvenlik kafesine sahip. Ancak Buick GNX filme özgü farklı bir özelliğe daha sahip. Otomobilin arka koltuklarında hidrolik bağlantı elemanları bulunuyor. Bu GNX, film için özel olarak üretilen 8 otomobilden biriydi ve otomobile spesifik olarak açılış sahnesinde havaya fırlaması için bu hidrolikler eklendi.

Her iki otomobil de GWS tarafından Agoura Hills’de düzenlenecek olan, Legends: Iconic Film and Music Memorabilia açık artırmasında satışa sunuluyor. Açık artırma 25 Ağustos’ta sona erecek.

1987 Buick GNX

Hızlı ve Öfkeli arabaları