Halkla ilişkiler yapmıyoruz | OTOSTİL

Halkla ilişkiler yapmıyoruz

Çok şükür otostil.com ile başlayan Stil Yayıncılık, 3 yıl gibi bir süre içinde çok önemli bir yol kat etti.

otostil.com’u en çok takip edilen otomobil sitesi haline getiren Stil Yayıncılık basılı yayınlara beklendiği gibi uzak duramadı, duramadık.

Basılı yayınlar konusunda ilk adımı uzmanı olduğumuz otomobil dergisi ile attık.

Türkiye’nin yerli otomobil dergisi olarak 25. sayımız salı günü okuyucularla buluşacak.

Yayıncılık şirketinin en önemli eserlerinden birisi olarak 25 yıllık geçmişimi anlattığım 1 Araba Romanı’nı da furla birlikte tanıttık. Gördüğü ilgi hepimizi çok sevindirdi.

Yakın geçmişteyse kadın dergisi Women’s Style Türkiye’nin ilk sayısını hayata geçirdik. Elbette yanına womensstyletr.com web sayfasını da hazırlayarak.

Sosyal medya konusunda da uzman bir ekip bizimle birlikte görev yapıyor. Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube konusunda sürekli olarak kendimizi geliştirerek yolumuza devam ediyoruz.

Bunun yanında şirketin isminde de bulunan Eğitim alanında kurduğumuz akademi ile yolları daha güvenli hale getirmek için çalışıyoruz.

Tüm bunları yaparken yolumuza gazeteci kimliği ile devam ediyoruz. Yani halkla ilişkiler değil gazetecilik yapıyoruz.

O reklam vermez, bu bizi sosyal medyada desteklemez, diğeri sitelerimize banner vermez gibi endişelere teslim olup gazetecilikten vazgeçmiyoruz.

Dileyene yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz haberler nedeniyle hangi ilanların, hangi bannerların iptal olduğunu özelden gönderebilirim.

Elbette ilan, banner gibi şeyler en önemli ihtiyaçlarımızdan, çünkü ticaret yapıyoruz. Ama bunlar için gazetecilikten ödün vermiyoruz ve vermeye de niyetimiz yok.

Her şey iyi, tüm arabalar nefis, hiç sıkıntı yok gazeteciliğini yapmaya başlamak zorunda kalırsak, bu dükkanı kapatırız.

Ne olur bize bu tip suçlamalarla gelmeyin… Yolumuz bu, bunu bilin yeter.

murat@otostil.com