GLC AMG New York'dan merhaba diyecek | OTOSTİL

GLC AMG New York’dan merhaba diyecek

GLC AMG New York’dan merhaba diyecek

Mercedes-Benz, orta sınıf SUV modeli olan GLC’nin AMG Performans modelini ilk kez 2017 New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarıyor.

Mercedes-Benz; 12 Nisan Çarşamba günü, 2017 New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda E-Serisi Cabriolet’den Mercedes-AMG GT Concept’e uzanan yepyeni ve ilgi çekici modellerini dünyaya tanıtıyor. Marka, 2017 New York Otomobil Fuarı’nda North Hall salonunda yer alan 1,303 metrekarelik standında birbirinden özel modellerini sergileyecek.

Mercedes-Benz New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergilediği yeni AMG GLC 63 4MATIC+ SUV ve Coupe ile Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ SUV ve Coupe modelleriyle yine kendinden söz ettirecek iddialı bir çıkış yapıyor. Mercedes-Benz tutkunları artık orta sınıf SUV’larda da verimli 4,0 litre hacminde sekiz silindirli çift turbo beslemeli motorlarda iki farklı güç seviyesi arasında seçim yapabilecekler. Bunun temelini oluşturan modellerden biri 476 HP gücü üreten Mercedes-AMG GLC 63 4MATIC+, diğerleri ise 510 HP gücü üreten Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ ve Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ Coupe. Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ yüksek performansıyla saatte 100 km hıza sadece 3,8 saniyede çıkarken Mercedes-AMG GLC 63 4MATIC+ bunu 4,0 saniyede başarıyor.