Ford Fiesta Van Ford Türkiye otostil dergisi araba dergisi

Ford Fiesta Van oldu 48 bin TL’ye yollara çıkacak

Ford Fiesta Van oldu 48 bin TL’ye yollara çıkacak

Ford’un küçük sınıf ticari araç modellerinden Fiesta’nın yeni nesli tanıtıldıktan sonra şimdi de ticari versiyonu Van tanıtıldı. Tanıtılan model, ST-Line donanımından çizgiler taşıyor. Büyük alaşımlı jantlar Ford Fiesta Van modelini ticari bir araçtan daha çok sportif bir araç gibi görünmesini sağlamış.

İç mekanda da binek Fiesta modelinde yer alan konsolun bulunduğu otomobilde Sync 3 multimedya sistemi mevcut. Akıllı telefon bağlantı özelliklerine sahip olan bu sistem, günümüz ihtiyaçlarını özellikle bir ticari araçta fazlasıyla karşılamayı başarıyor.

Yeni Ford Fiesta Van özellikleri

Fiesta’nın Van versiyonunda arkada ikinci bir sıra koltuk yer almıyor. Durum böyle olunca arka tarafında cam da olmayan otomobil 500 kg yük taşıma özelliğine sahip hale gelmiş.

1.0 ve 1.1 litrelik benzinli motor seçeneklerine sahip olacak modelin motorları 85 HP ve 125 HP güç üretebilecek. Fiesta’da Ford’un birçok modelinde yer alan 1.5 litrelik dizel motor seçeneği de mevcut. Bu motor, 85 ve 120 HP olmak üzere iki farklı güç alternatifine sahip olacak.

Yeni Ford Fiesta Van ne kadar olacak?

2018’in üçüncü çeyreğinde ülkemizde satışa sunulmasını beklenen otomobilin fiyatı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Bu aracın tıpkı eski nesilde olduğu gibi yine çokça tercih edileceği aşikar. Özellikle binek araçlardan farklı ÖTV oranı nedeniyle kardeşinden çok daha ucuz olması beklenen Fiesta Van’ın satış fiyatının 48-50 bin TL civarında olması bekleniyor. Aracın kardeşi Transit Courier’nin fiyatının 53 bin TL olduğu düşünüldüğünde bu fiyat etiketi oldukça uygun demektir.

Arka cam yuvaları yine kesilir mi?

Şu anda binek Fiesta versiyonu benzinli motorla bu fiyat etiketine sahipken, Van modelde aynı fiyata dizel motor sunulacak.

Daha önceki nesilde bu aracı satın alan tüketicilerin büyük çoğunluğu bu aracı satın aldıktan sonra arkadaki cam yuvalarını açtırıp araçlarını tek kapı Fiesta ile aynı görünüme sokmuştu. Yeni modelde de benzer bir uygulamanın olması kimse için sürpriz olmayacaktır.

ford fiesta van

Ford Fiesta Van

ford fiesta van

Ford Fiesta Van

ford fiesta van

Ford Fiesta Van

ford fiesta van

Ford Fiesta Van