Ford F150 ile cabrio pick-up'lara hazır olun | OTOSTİL

Ford F150 ile cabrio pick-up’lara hazır olun

Ford F150 ile cabrio pick-up’lara hazır olun

Günümüzde yollarda kaç tane üstü açık pick-up görebilirsiniz? Eğer ABD’li şirketin yaptığı bu dönüşüm tutarsa o zaman yepyeni “cabrio pick-up” olarak adlandıracağımız bir sınıfımız olacak.

Daha önce otomotiv üreticileri farklı sınıflardan araçların üstünü amayı denedi. Ancak sonuçlar çok başarılı olmadı. En son trend ise SUV ve Crossover modellerin üstünü açmak oldu. Şu anda Range Rover Evoque modelini bu haliyle ülkemizde de satın alabiliyorsunuz.

Ancak yeniden popüler olan pick-up modeller içinde bu tarz bir uygulama pek görülmüş bir şey değildi. Elbette birkaç üretici bunu denemiş ama belki yetersiz tanıtım beli de yanlış model seçimi nedeniyle bir türlü istenilen sesi getirememişti. Şimdi ise ABD’nin en popüler pick-up modeli Ford F-150 ile yapılan bu değişim görünen o ki kısa süre sonra popüler olmaya aday.

Newport Convertible Engineering – NCE isimli firmanın geçekleştirdiği dönüşümde Ford F-150 modelinin tavanı kesip çıkartılırken araca kumaş tavan eklenmiş ve 4 kapılı bir cabrio pick-up yollarla buluşmaya hazır hale gelmiş.

Aracın genel dönüşümü için istenen bedel iç mekandaki değişiklikler göz önüne alınarak farklılık göstereceği için firma bu konuda açıklama yapmaktan kaçınıyor. Ancak dönüşüm için aracına göre ortalama 4 haftalık bir işlemin uygulandığını belirtiyor.

F150-td11 F150-td4 F150-td10