Fiat pick-up sınıfında zirveye göz dikti | OTOSTİL

Fiat pick-up sınıfında zirveye göz dikti

Fiat pick-up sınıfında zirveye göz dikti

Fiat’ın Brezilya’da satışa sunduğu Toro, söylentilere göre şimdi de ABD pazarına girmeye hazırlanıyor. Görünen o ki bu model global bir oyuncu olacak ve Avrupa’ya yani ülkemize de gelecek.

Fiat yöneticisi Ralph Gilles, dün bir takım açıklamalar yaptı. Gilles konuşmasında “Fiat’ta bu alanda çok daha fazlasını göreceksiniz” dedi. Konu hakkında daha detaylı bilgi vermesi istenen yönetici 1 saat sonra ise twitter hesabından “2017 model Latin Amerika’da satılan Fiat Toro’yu seviyorum, ABD’de satma planımız yok” yazan bir tweet attı. Ancak onun bu kafa karıştıran açıklamasından sonra gözler bir anda son kararı verecek olan Marchionne’ye çevrildi.

Fiat’ın özellikle pick-up sınıfına büyük önem verdiği biliniyor. Hatta bu sınıfta elini güçlendirmek için grup, Mitsubishi ile ortaklığa gitti ve L200 temelli Fullback modelini tüketicilere sundu. Eğer ki Toro modelinin de ABD ve Avrupa’ya satışı söz konusu olursa o zaman iki farklı boydaki modeliyle Fiat, pick-up sınıfın en önemli oyuncularından olacaktır.

Fiat Toro, ülkemizde de satılan Strada modelinin yerini almıştı. Jeep Renegade ve Compass modelleri ile platform kardeşi olan model 4 kapılı gövdeye sahip. Modelde 2.0 litrelik dizel motor ve 4×2 veya 4×4 çekiş sistemi sunuluyor. Ayrıca tüketicilere 9 ileri oranlı otomatik şanzıman alternatifi de sunuluyor.