Fiat emisyon skandalı Volkswagen emisyon Fiat Chrysler Türkiye

Fiat emisyon hatasını kabul etti anlaşma istiyor

Fiat emisyon hatasını kabul etti anlaşma istiyor

Fiat 2014 yılından beri sattığı 104 bin dizel araçta hatalı emisyon bilgisi verdiğini kabul etti. Konu hakkında açıklama yapan mahkemenin uzlaşma uzmanı Ken Feinberg bu konu hakkında uzlaşmaya yakın olduklarını açıkladı. Fiat’ın da görüşmelere katılacağını açıklaması uzlaşmanın habercisi. Fiat emisyon skandalı

Fiat’ı geçtiğimiz Mayıs ayında Adalet Bakanlığı mahkemeye vermişti. Araçlarındaki dizel emisyon verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirten tüketicilerin isteği üzerine konu hakkında bir uzman atanmasına karar verilmişti. Uzman yaptığı araştırma sonucunda mahkemeye sunduğu raporda Fiat araçlarında emisyon verilerinin gerçekten daha düşük gösterildiğini ortaya çıkarttı.

Dün yapılan açıklamada Fiat’ın avukatları da konu hakkındaki raporu kabul etti ve anlaşmak istediklerini belirtti.

Söz konusu bu emisyon sahtekarlığı nedeniyle davaya Bosch da dahil olmuştu. Tüm taraflara bu davaya ilişkin konu edilen araçların Mart ayına kadar sona ermesi planlanan bir dizi testlere tabi tutulacağı belirtilmiş. Ancak görünen o ki Fiat bu anlaşmayı Mart ayından önce yürürlüğe koyacak.

Uzlaşma için devreye giren konu uzmanı Ken Feinberg, “Araçlardaki testlerin Mart ayında tamamlanmasından önce bir anlaşma yapılabileceğini” söyleyerek,” erken kapsamlı bir çözüme ulaşmanın farklı temel yollarını arıyoruz “dedi. “İyi niyetle herkes, kesinlikle kapsamlı bir anlaşmaya nasıl ulaşabileceğimizi anlamaya çalışıyor” dedi.

http://www.otostil.com/category/testler/