Fiat 500L akıllanarak yenilendi | OTOSTİL

Fiat 500L akıllanarak yenilendi

Fiat 500L akıllanarak yenilendi

500 ailesinin büyük kardeşi 500L, parçalarının %40’ı değiştirilerek yenilendi. Model kısa süre sonra yollarda olacak.

5 yıldır üretimde olan Fiat 500L, artık eskimeye başlayan vücudunu yenileyerek daha dinamik bir otomobil oldu. Aracın tasarımında ve teknolojisinde yapılan yeniliklerle birlikte daha modern ve çağa ayak uyduran bir model olacağı belirtiliyor.

Fiat aracın dış tasarımında farları elden geçirirken araca yeni bir tampon ilave etmiş. Ayrıca led gündüz farları da artık tam daire şeklinde. Aracın renk kartelasında da değişikliğe giden Fiat, bu modelde toplamda 37 kombinasyon sunar hale gelmiş.

Araçta yapılan değişikliklerin başında versiyon adlandırmaları olmuş. Artık 500L modelinde şu anki modelin makyajlanmış hali olan Urban, 7 kişilik Wagon ile 25 mm daha yüksek gövdeli Cross veya bazı pazarlardaki adıyla Trekking olacak.

Aracın iç mekanında Fiat’ın yeni direksiyonu kullanılırken model TFT dijital ekrana sahip olmuş. 7 inçlik Uconnect navigasyon sistemi de aracın iç mekanında sizi selamlıyor. Koltukların yeniden tasarlandığı araçta ön taraftaki yolcular için daha büyük kol dayama sunulurken, koltuklar sayesinde kabin de genişlemiş.

Aracın motor ve şanzıman seçenekleri ise aynı kalmış. Model yaz aylarında bayilerde olacak.

yeni-fiat-500l yeni-fiat-500l-2 yeni-fiat-500l-3