EİCMA’da Yamaha rüzgarı esti | OTOSTİL

EİCMA’da Yamaha rüzgarı esti

EİCMA’da Yamaha rüzgarı esti

Motosiklet dünyasının 2023 yılı ön gösterimi dünyanın en önemli motosiklet fuarı Eicma’da yapıldı. Teknoloji ve sürdürülebilirlik fuarın odağına oturdu. Yenilenen Yamaha ailesi de Eicma’da kendini gösterdi.

Yamaha Motor, 2023’de devir yükseltiyor. MT-07 Pure, MT-07, XMAX 250, NIKEN GT, Tracer 9,Tracer 9 GT, Tracer 9 GT+, Tracer 7, XSR700 Legacy, XSR125, Tenere 700 ve Rally Edition modelleriyle, dijitalleşen çağda yeni teknik donanımlarıyla motosiklet dünyasında öncü olmaya devam edeceğini gösterdi.

Elektrikli araç üretimi ve Avrupa’da gerçekleşen üretimin Yamaha’nın sıfır karbon hedefine ulaşmasında önemli rol oynadığını belirten Yamaha Motor Türkiye Ülke Direktörü Hakan Kaya, “Üretimin Avrupa’ya kayması, teslimat sürelerinin kısalmasına, ambalaj atıklarının azalmasına ve liman sıkışıklığı gibi dış tedarik zinciri sorunlarına karşı korunmamıza sebep oldu. Bu da pandemi ile karşı karşıya kaldığımız birçok sıkıntının azalmasına ve karbon nötr hedefinde hızlı ilerleme kaydetmemize neden oluyor. Eicma’da sürdürülebilirlik odağında, doğa ve kullanıcı dostu yenilenen modellerimizle yer aldık. Oldukça beğenilecek yeniliklerle geliyoruz. 2023’te kullanıcı deneyiminde konfora ve teknolojiye yönelik beklentilerin üzerinde güncellemelerle modellerimiz yollarda olacak” dedi.

Tüm markaların teknoloji ve çevre duyarlılığı yüksek, gelecek çağa atıfta bulunan modelleri fuarda boy gösterdi. Milano’da kapılarını açan motosiklet dünyasının podyumu Eicma’da gözler Yamaha Motor’un yeni teknolojilerindeydi. Günlük kullanımdan, doğa sürüşlerine, asfalt yarışlarından, off-road tutkusuna kadar her sürücünün ihtiyacını karşılayan ve bunu benimsediği Kando felsefesinden alan Yamaha Motor 2023’te tüm modellerinden teknolojide fark yaratan değişimlerle geliyor.

Yenilenen XMAX 250 VE XMAX 250 TECH MAX liderliği istiyor

Türkiye motosiklet pazarında 30.000 adetten fazla satılan XMAX 250 yenilenen özellikleriyle yüksek teknik özellikli Sport Scooter arayan sürücüler için ideal bir makine olmaya devam edecek. Yeni XMAX 250 dinamik yeni gövde ve X şeklinde radikal LED far/stop lambasının yanı sıra, yeni sele ve geliştirilmiş fren hissi de dahil olmak üzere çeşitli şasi geliştirmeleriyle mükemmel görünüme ulaştı. Yeni bir İletişim Kontrol Ünitesi (CCU) aracılığıyla, akıllı telefon bağlantılı yeni 4,3 inç LCD göstergeyle her sürüşte sosyal dünyayla iletişim halinde kalınacak.  2023 yılında piyasaya çıkacak yeni XMAX 250 Tech MAX de, orta   büyüklükte üstün Sport  Scooter statüsünü daha da vurgulamak için daha dinamik bir görünümle geliyor.  XMAX 250 Tech MAX’in sürücüleri artık yeni ve çok temalı 4,2 inç renkli TFT göstergeleriyle akıllı telefon bağlantısından ve Garmin navigasyondan yararlanabilecekler.  XMAX 250 Tech MAX’in şık ve sportif dış tasarımının neredeyse tüm parçaları, en iyi performans, stil, konfor ve işlev dengesini sunan daha etkileyici bir makine üretmek üzere yeniden tasarlanmış.

MT-07 Pure geliyor

2023 yılı itibariyle hem MT-07 Pure, hem de MT-07 Hyper Naked grubu sevenleri için satışa sunulacak. MT-07 Pure, saf sürüş keyfi ile şehirde günlük sürüşte, otobanda, günlük, erişilebilir bir model olarak geliyor. MT-07 Pure farklı ihtiyaç ve beklentilere hitap edecek şekilde tasarlandı. Yeni sürücülerden 2 tekerleğin vazgeçilmez eğlencesini yeniden keşfetmek isteyen deneyimli motosiklet sürücülerine kadar tüm sürücülere kalbini çalacak.    Yeni MT-07 ise, yeni gövde, LED aydınlatma, TFT gösterge, LED sinyaller, 298 mm çift ön disk özellikleri ile yollarda olacak. Değiştirilebilir ekran stillerine sahip ve akıllı telefon bağlantısı özellikli 5 inçlik TFT göstergeyle donatılan MT-07, manevra kabiliyetini artıran yeni elcikleriyle yoğun şehir sokaklarından virajlı dağ yollarına her yol şartında güçlü bir performans sergiliyor.

Yamaha NIKEN GT

Yamaha NIKEN GT

Yamaha XMAX 250 TECH MAX

Yamaha XMAX 250 TECH MAX