DS 3 Crossback test DS Türkiye otostil dergi araba dergisi

Tarz sahibi olmak isteyenler için geldi

Tarz sahibi olmak isteyenler için geldi

DS, Citroen bünyesinden ayrıldıktan sonra Premium sınıfına bir adım daha yaklaşmayı başardı. İlk olarak DS 7 Crossback ile kendini kanıtlayan marka bu sefer DS 3 Crossback modeli ile ürün gamını genişletmeye devam ediyor.

Sınıfında bulunan rakiplerinden daha iddialı tasarıma sahip olan otomobil, yolda dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Özellikle henüz ülkemiz yollarında çok fazla olmadığını düşündüğünüzde aracınızı park ettikten sonra meraklı bakışların DS 3 Crossback’e yöneldiğini görebilmek mümkün.

Dışı kadar içi de bir o kadar iddialı

DS 3 Crossback test

Aracın iç mekanı şık ve bir o kadar da elegan görünürken kullanılan malzeme kalitesi sınıf ortalamalarını aşıyor. Ancak yaşam alanındaki ferahlık hissi koyu renkler yüzünden biraz zayıf kalıyor.

Tanıdık motor güzel iş çıkartıyor

DS 3 Crossback test

DS 3 Crossback’in kaputunun altında yer alan motoru daha önce pek çok Peugeot modelinde kullanmıştık. Alt devirlerden itibaren canlılığa sahip olan bu motor, tam otomatik şanzımanla güzel bir uyum içerisinde çalışmayı başarıyor.

Yükleme alanı geniş ama erişim sıkıntılı

DS 3 Crossback test

Yükleme eşiği biraz yüksek tutulan bagajın, ağzı çok fazla geniş olmamasına rağmen, hacmi ihtiyaçları karşılamayı başarıyor. Arka koltukları katladığınızda da bu alanı büyütebiliyorsunuz.

Fiyatlar nasıl?

DS 3 Crossback test

Kağıt üzerinde otomobilin fiyatları size biraz fazla gelebilir fakat böylesine tarz sahibi ve rakipsiz bir otomobile sahip olabilmek için ödeyeceğiniz bu rakam, aslında hiç de öyle yüksek sayılmaz.