Detroit Auto Show'un tarihi ve ismi yeniden şekillendiriliyor otostil dergi

Detroit Auto Show’un tarihi ve ismi yeniden şekillendiriliyor

Detroit Auto Show’un tarihi ve ismi yeniden şekillendiriliyor

Detroit Auto Show; 2020 yılında yeniden şekillendirilerek, otomobil severleri kış aylarında değil, Haziran aylarında bir araya getirmeye başlayacak.

Detroit Auto Show’un yaz aylarına alınmasıyla, otomobil severleri buluşturacak etkinlikte artık açık hava gösterileri ve yol demonstrasyonları da yapılabilecek. Son yıllarda bazı otomobil üreticileri bu etkinliğe katılmamaya başlamıştı ve etkinliğin popüleritesi azalmaya başlamıştı.

Gösteriye katılan Detroit Otomobil Satıcıları Birliği, değişikliklerin otomobil üreticilerinin paradan tasarruf etmesine yardımcı olacağını, hareket maliyetlerini yüzde 30 ila 40 oranında düşüreceğini ve kurulum süresini ortalama sekiz haftadan üç haftaya indireceğini söylüyor. Haziran’ın ucuz olmasının bir diğer sebebi de; katılımcıların artık Şükran Günü, Noel ve yeni yıl gününde fazla mesai yapmaları gerekmeyecek olması.

500 milyon dolarlık getirisi var

Ancak bu hareketin 800 binden fazla katılımcı çeken ve yerel ekonomiye yaklaşık 500 milyon dolarlık katkıda bulunduğu tahmin edilen bu gösteriyi canlandırıp canlandıramayacağını zaman gösterecek. Daha fazla otomobil üreticisi artık yeni modellerini tanıtmak için alternatif mekanları tercih ediyor. Detroit Auto Show’un Yönetici Direktörü olan Rod Alberts, bu kararın etkinliğin tekrar popüler hale getirilmesine faydalı olacağını düşünüyor.

Alberts konu ile ilgili verdiği bir röportajda; “Sektördeki trendlere ayak uydurmaz ve aynı şeyi yapmaya devam edersek hata yaparız Olması gereken şeyi yeniden formüle etmeli ve yeniden tasarlamalıyız.” şeklinde konuştu.

8 Haziran’da başlaması bekleniyor

2020 yılında düzenlenecek etkinlik Haziran ayının 8. gününde başlayacak. Şu an henüz kesinleşmemiş de olsa, etkinliğin yapısı da muhtemelen değişecek ve etkinli ismi; Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı adıyla değiştirilecek.

2019 Ocak ayında gerçekleşecek etkinlik ise geleneksel formatı ve ismini koruyacak.

Detroit Auto Show