Dacia Paris Otomobil Fuarı ’nda yeni motorunu lanse ediyor otostil dergi

Dacia Paris Otomobil Fuarı’nda yeni motorunu lanse etti

Dacia Paris Otomobil Fuarı’nda yeni motorunu lanse etti

Dacia Paris Otomobil Fuarı’nda motor inovasyonlarının yanı sıra, daha güçlü bir navigasyon sisteminin de tanıtımını gerçekleştiriyor.

Tüm dizel motorlarını 4×2 ve 4×4 versiyonlarında Blue dCi ile yenileyen Dacia, Duster 4×2 versiyonlarla sunulan benzinli motor lansmanını gerçekleştiriyor. 4×4 versiyonlarda benzinli motor lansmanı ise 2019 yılı ortasından itibaren gerçekleştirilmek üzere planlanıyor.

Dacia modelleri, daha kolay, hızlı navigasyon ve yeni özellikler sunacak olan Media Nav Evolution sisteminin yeni versiyonu ile birlikte sunuluyor. Media Nav Evolution, Android Auto ve Apple CarPlay en iyi akıllı telefon uygulamalarını bulmak ve mesajlara erişim sağlamak için kullanılabilecek. Ayrıca daha hassas, dokunmaya duyarlı özellikler ve daha iyi ekran geçişi sayesinde menülere daha kolay erişim sağlanacak.

Dacia yeni bir satış rekoruna da imza attı

Dacia, tarihinin en başarılı ilk yarıyıl satış adedine ulaştı. Markanın Fransa’daki satışları yılın ilk yarısında yüzde 20,8 artış gösterdi, perakende müşteri satışlarında binek araç sıralamasında 3. sıraya yerleşti.

Dacia Paris Otomobil Fuarı