Continental en iyi lastik seçildi | OTOSTİL

Continental en iyi lastik seçildi

Continental en iyi lastik seçildi

Continental’in yeni yaz lastiği PremiumContact 6, en son teknolojiyle üretilen dengeli performansıyla 51 rakibini geride bırakarak Alman AutoBild Sportscars dergisinin düzenlediği yaz lastiği testinde birinciliği elde etti. Sunduğu özellikleriyle liderlik unvanını alan PremiumContact 6 aynı zamanda “Çevre Şampiyonu” seçildi.

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental’in yeni yaz lastiği PremiumContact 6, AutoBild’in gerçekleştirdiği büyük yaz lastiği testinde ilk sıraya yerleşti. Popüler Dergi, “Hem ıslak hem de kuru yolda en iyi sürüş özellikleri, dinamik yol tutuş performansı ile birleşen hassas direksiyon tepkisi, ıslak ve kuru yolda kısa fren mesafesi ve üstün kilometre performansı” ifadeleriyle lastiğe övgüler yağdırdı. On iki farklı test kategorisinden birincilikle geçen PremiumContact 6 aynı zamanda “Çevre Şampiyonu” unvanını da aldı.

Continental Binek ve Hafif Ticari Araç Lastikleri Halkla İlişkiler Müdürü Alexander Bahlmann: “Elde ettiğimiz bu test sonuçlarından çok memnunuz. Bu ödül, lastik mühendislerimiz için iki şey ifade ediyor: ilki emeklerinin ciddi anlamda takdiri, ikincisi de ileride en yüksek teknolojiyle çözümler geliştirmek için harika bir motivasyon”diyerek görüşlerini aktardı.