Citroen WRC'den ayrılıyor, WRC'de neler değişecek? otostil Dergisi

Citroen WRC’den ayrılıyor

Citroen WRC’den ayrılıyor

Sébastien Ogier’nin 2019 WRC sezonu sonunda Citroen Racing’ten ayrılacağını açıklamasından sonra Citroen, 2020 sezonu için iddialı bir sürücü olmaması sebebiyle WRC’den ayrılma kararı aldı.

Citroen Racing, Sébastien Ogier’nin ayrılışının ardından dünya şampiyonluğu için mücadele edebilecek birinci sınıf bir sürücü olmaması sebebiyle, Citroen WRC 2020 programını başlamadan bitirme kararı aldı.

Söz konusu karar Citroen’in, 2020’de yeni nesil elektrikli modellerini piyasaya sürmesiyle başlayacak olan enerji dönüşümündeki pazarlama stratejisi odağını güçlendirmesine olanak sağlayacak.

Citroen WRC’den ayrılıyor

Citroen CEO’su Linda Jackson: “WRC programından çekilme kararımız, Sébastien Ogier’nin Citroen Racing’ten ayrılma tercihini takip ediyor. Açıkçası biz de böyle olsun istemezdik fakat Ogier’siz bir 2020 sezonu hayal edemiyoruz. Citroen Racing ekibine tutkularından ve bağlılıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Citroen DNA’sının bir kısmı ralliyle yakından bağlantılı. WRC tarihinde 102 galibiyet ve 8 üretici şampiyonluğuyla en çok zafer kazanan markalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz.”

Jean Marc Finot, PSA Motorsporları Direktörü: “Citroen Racing takımında yer alan motorsporları konusunda tutkulu uzmanlarımız, geniş organizasyonumuz sayesinde, Groupe PSA markalarının dahil olduğu diğer şampiyona disiplinlerinde yeteneklerini gösterebilecekler.”