Chery ülkemize yeniden geliyor, Chery Omoda 5 ilk yeni model

Chery yeniden Türkiye’ye geliyor; ucuz araba almak kolaylaşacak!

Chery yeniden Türkiye’ye geliyor; ucuz araba almak kolaylaşacak!

Yüksek teknoloji ve şık tasarımla donatılmış yeni nesil ürün serisiyle fark yaratan Çinli otomotiv devi Chery, 19 Kasım’da kapılarını ziyaretçilere açan Auto Guangzhou 2021 fuarında, yeni modeli Omoda 5'in örtüsünü açtı.

Fuardan 3 gün önce, Omoda 5’in ilk tasarım ipuçlarını, 3 farklı çizimle veren Chery, yeni nesil ürün tasarım felsefesini “Art in Motion” (Hareketin Sanatı) kelimeleriyle betimliyor. Bu yeni tasarım anlayışında, akıcı çizgiler, Chery’nin ilk Crossover SUV sentezi modeli olan Omoda 5’e hayat veriyor. Tasarımcılar Art in Motion felsefesine Chery’nin yeni aracı üzerinde hayat verirken, aracın dinamik özellikleri ve aerodinamik çizgilerini, elmas yıldız tasarımlı ön ızgara ve coupe formlu katmanlı arka tasarımıyla ustaca harmanlamışlar. Art in Motion, daha önce eşi görülmemiş ve heyecan verici tasarım detaylarını güçlendirmeyi tercih ediyor.

Chery’nin Auto Guangzhou 2021 fuarında örtüsünü açtığı Omoda 5, Çinli markanın yüksek teknoloji ve fütüristik tasarımı Cross SUV formatında ve Art in Motion felsefesi altında buluşturduğu ilk model. Omoda 5’in global ölçekte pazarlanacak bir ürün olması hedefleniyor, bu nedenle de dünyadaki farklı pazarların istek ve beğenilerine cevap vermek üzere geliştirilmiş. Omoda 5’in Asya, Güney Amerika, Avustralya, Afrika, Avrupa ve daha sonra da geriye kalan pazarlarda yer alması bekleniyor.

Chery 2022’de Türkiye’de

Çin’in otomotiv sektöründeki önemli ihracat markalarından biri olan Chery, 2022 yılı sonunda Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Yeni nesil ürün portföyündeki 3 SUV modeliyle Türkiye pazarına çıkacak olan Chery, yüksek teknoloji, moda tasarım ve rekabetçi fiyat özellikleriyle SUV pazarına yeni bir heyecan katmayı hedefliyor.

Markanın şu anda distribütörlük için firmalarla görüştüğü belirtilirken bir anlaşmaya varılmaması durumunda markanın kendi başına ülkemize geleceği belirtiliyor. Henüz bir PR ajansıyla da anlaşmayan markanın görüştüğü firmaların biri de daha önce ülkemizde markayı temsil eden Mermerler Grup. Geçtiğimiz dönem markayı ülkemize getiren firma bakalım yeni dönemde de distribütör olacak mı?

Chery Omoda 5

Chery Omoda 5

Chery Omoda 5

Chery Omoda 5

Chery Omoda 5

Chery Omoda 5