Cenevre Otomobil Fuarı 2019 Ford modelleri otostil dergisi

Son Dakika: Ford Cenevre Fuarı’na katılmıyor

Son Dakika: Ford Cenevre Fuarı’na katılmıyor

Cenevre Otomobil Fuarı 2019 kapılarını açmadan ses getirmeye başladı. Ford önümüzdeki yıl düzenlenecek fuara katılmama kararı aldı.

Ford bugün yaptığı açıklama ile önümüzdeki yıl düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’na katılmayacağını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre fuarın tarihinin şirketin lansman tarihi ile uyumlu olmaması gerekçe gösterildi. Ancak bu zamanda kadar şirketler lansman tarihlerini hep fuarlara göre ayarlardı. Bu da gösteriyor ki artık bu durum değişmek üzere.

Kendi etkinliklerini düzenleyecek

Ford yeni ürünlerini artık kendi düzenlediği Go Further etkinlikleri ile tanıtmak istiyor. Fuarlarda pek çok yenilik lanse edilmesiyle kendi modellerinin geri planda olması istemeyen üreticiler son zamanlarda hep bu tarz bir lansman düzenlemeye başladı.

Ayrıca bir Ford yetkilisi yaptığı açıklamada “bu tarz fuar organizasyonları büyük paraya mal oluyor. Eğer sizin istediğiniz medya ilgisini çekemeyecekse neden böyle bir olayda yer alalım ki!” diyerek önümüzdeki dönemde de firmanın fuarlara uzak olmaya başlayacağının sinyallerini verdi.

Daha önce Paris Fuarı’na da katılmayacağını açıklayan Ford, kendi etkinlikleri ile modellerini tanıtmanın daha iyi sonuçlar verdiğini düşünüyor.