Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Fuar hostesleri otostil dergisi

Fuarlarda hostes devri bitiyor ilgi arabalara yöneliyor

Fuarlarda hostes devri bitiyor ilgi arabalara yöneliyor

Motorsporlarının bu kadar popüler olmasında hiç kuşku yok ki padok güzellerinin etkisi büyüktür. Ancak artık bu güzeller yerine araçları daha çok ön plana çıkartmak isteyen F1 yönetimi padok alanına bu hostesleri almamaya karar verdi. Henüz bu karar tartışılırken şimdi de fuarlarda da araçların önüne geçen ve zaman zaman onları geride bırakan fuar hosteslerine ilişkin bir gelişme yaşandı. Bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda hosteslerin sayısı önemli ölçüde düşecek. Firmaların çoğu araçlarını daha iyi tanıtmak için otomobillerin yanına güzel kızlar yerine tüm sorulara hızlıca cevap verebilecek araç uzmanlarını yerleştirecek. Cenevre Otomobil Fuarı 2018 hostessiz mi olacak?

Peki bu değişiklikler ne anlama geliyor? Her şeyden önce bu hosteslerin sayısının azalmasının temel nedeni olarak kadınları birer obje olarak görmekten vazgeçilmesi. Ayrıca fuarın açılış tarihinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelmesi de bu kararın alınmasında etkili olmuş.

Pek çok marka şimdiden standında hosteslerin ya hiç olmayacağını ya da sadece çok küçük sayıda olacağını açıkladı bile. Daha önceki yıllarda her araç başına bir hostes düşerken bu yıl her araç başına bir uzman göreceğiz.

Cenevre Otomobil Fuarı sözcüsü de markaların uygun gördükleri ürünleri sunmak için özgür olduklarını ve onlarla birlikte görünen insanları seçmek konusunda özgür olduklarını belirtti.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018

http://www.otostil.com/category/karsilastirma/