Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Zeclat otostil dergisi

Cenevre’nin gizli hazinesi Amerikan kalpli Zeclat

Cenevre’nin gizli hazinesi Amerikan kalpli Zeclat

Cenevre’de sadece büyük üreticiler mi var? Küçük üreticilerin modelleri dikkat çekmiyor mu? Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Zeclat fuarın en iddialılarından.

İngiltere merkezli Zeclat da bu üreticilerden biri. Her ne kadar bir İngiliz firması olsa da bu markanın kalbi Amerikan. Aracın 1930’lu yılları andıran tasarımı da modelin motoru da hep Amerika kökenli.

Zeclat aslında son derece modern bir otomobil olmasına karşılık Retro bir görünüme sahip.

Bu tarz araçların imajı, şirketin de dediği gibi, geçen 1930’lu yıllarda ortaya çıkan büyük Fransız ‘aero araçlardan ilham alıyor: Pürüzsüz ve yuvarlak şekiller, arkaya uzanan ön tekerlek kemerleri ve arkasında çok ince dikey tasarlanmış iki göz alıcı stop grubu ile dekore edilmiş bölüm…

Aracın dışı ne kadar retroysa içi de bir o kadar teknolojik. Eğer iç tasarım size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni sadece inşa edildiği modeli değiştirmemeyi seçen bir marka olan üreticinin Chevrolet Corvette C7’yi kullanmaya devam etmesinden kaynaklanıyor. Karbon fiber bolluğu ya da Eadon Green logoları gibi modifikasyonlar var ancak karakteristik sürüş pozisyonu pratik olarak değişmemiş.

Aynı şey, 460 HP ve 630 Nm maksimum tork üreten 6.2 litrelik LT1 V8 Corvette motorunda da görülüyor. Burada da önemli değişiklikler yapılmamış.  Motora istenirse 8 ileri otomatik veya 7 ileri manuel vites kutularını satın almak mümkün. Standart olarak 8 ileri otomatikle donatılan otomobilin 0-100 km/s hızlanması için 3,6 saniyeye ihtiyaç duyduğu belirtiliyor.

Zeclat’ın sürüşü iyileştirmek için sahip olduğu özelliklerin başında 50:50 ağırlık dağılımı geliyor. Ayrıca aracın 1554 kg’lik boş ağırlığa da yüksek sayılmaz.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Zeclat

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Zeclat

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Zeclat

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Zeclat