Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Tata EVision otostil dergisi

Hindistan’ın Tesla’sı Tata mı olacak?

Hindistan’ın Tesla’sı Tata mı olacak?

Nano isimli modeliyle dünyanın en ucuz otomobilini üreten Tata, şimdi de elektrikli otomobil piyasasının fiyatlarını aşağı çekmek için çalışmalara başladı. Özellikle Tesla modellerine olan talebin artması bu araçların fiyat etiketlerinin bir hayli yüksek kalması Tata’nın elektrikli otomobil gelişimini de hızlandırmasını sağlamış. Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Tata standında gözler önüne çıkan EVision kısa süre sonra yollarda olacak.

Henüz Tata bu araçla ilgili çok fazla bilgi paylaşmadı. Öncelikle modelin nasıl tepkiler alacağını ölçmek isteyen firma ilk hedeflerinin insanlara elektrikli otomobillerin de uygun fiyatlı olabileceğini kanıtlamak olduğunu belirtti.

Kompakt bir sedan olarak tasarlanan EVision’un 7 saniye gibi bir sürede 0-100 km/s hızlanmasını tamamladığı açıklanırken aracın altyapısında Omega platformu kullanılmış. Bu altyapılı modellerin Hindistan’da 2019 yılında satışa sunulacağı açıklanırken ilerleyen süreçlerde bu aracın içten yanmalı motorlarının da olacağı belirtiliyor. Yapılan açıklamalara göre bu modelin yollarda olması için gereken süre ise ortalama 3 yıl.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Tata EVision

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Tata EVision

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Tata EVision