Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Hyundai Otomobil Dergisi otostil

470 km menzilli elektrikli Hyundai Kona Cenevre’de olacak

470 km menzilli elektrikli Hyundai Kona Cenevre’de olacak

Hyundai’nin İzmit tesislerinde üretilmesi konusunda herkesin büyük beklentiye kapıldığı ancak bu planın hayata geçmemesi nedeniyle hayal kırıklığı yaşadığı model olan Kona, Cenevre Otomobil Fuarı’nda elektrikli versiyonuyla yer alacak. Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Hyundai Kona şovu olur mu?

Hyundai Kona ile küçük SUV sınıfına iyi ve ses getiren bir giriş yaptı. Araca gelen ilk tepkiler de son derece olumlu. Şimdi ise hibrit ve elektrikli otomobiller konusunda atağa kalkan Hyundai aracın elektrikli modelini fuarda sergilemeye hazırlanıyor.

İki farklı pil seçeneği ile tüketicilerin karşısına çıkacak olan Hyundai Kona, bu sayede 470 km’ye ulaşan menzile sahip olacak. Aracın baz modelinin bile 300 km civarında menzili olacağı söyleniyor. Son testleri yapılırken fotoğrafçıların objektifine takılan elektrikli Kona’nın jantlarının Hyundai Ioniq modeli ile benzerlikler taşıdığı görülüyor. Ioniq 3 alternatife sahipken Kona’da da benzer bir durum olacak.

Hyundai bu araçtan çok adetli üretmeyi düşünmüyor. Bu tarz modellerin gelişimi sayesinde tüketicilere her sınıfta hibrit ve/veya elektrikli model sunabildiğini sunmak isteyen Hyundai, tüketicilere bu aracı az sayıdaki rakiplerinden de düşük fiyata sunacak.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Hyundai Kona