Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Aston Martin otostil dergisi

Paramız yok ama olsa da bu arabayı almayız!

Paramız yok ama olsa da bu arabayı almayız!

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Aston Martin standında sergilenen Lagonda konseptinin tasarımına bizim gözlerimiz alışamadı.

Gelecek nesil araçların tasarımı çok farklı buna alıştık. Ama bu arabanın tasarımına kimse bizi alıştıramaz. Paramız yok ama olsa da bu arabayı satın almayız!

Konsept otomobillerin tasarımlarının uçuk kaçık olmasına alışkınız ama bazen bizi bile hayrete düşüren modellerle karşılaşıyoruz. Cenevre Otomobil Fuarı Aston Martin standında sergilenen Lagonda konsepti de işte böyle bir otomobil.

Aracın özellikle ön kısmının tasarımı ne yazık ki göze pek hoş gelebilecek çizgilere sahip değil. Özellikle günümüzde bir hayli önemli olan yaya güvenliğini düşününce bu aracın çarpışma testlerinden geçmesi pek mümkün olmayacaktır. Bununla birlikte genel olarak dikkat çekici ve ihtişamlı görünen modelleriyle adından söz ettiren Aston Martin’in böylesi bir tasarımla bu aracı 2021 yılında seri üretime almasını biz pek beklemiyoruz. Ancak konsept modelden türetileceği için seri üretim versiyonda elbette benzerlikler olacaktır.

Aracın arkası da dikkat çeken bir tasarıma sahip olsa da ne yazık ki fonksiyonellik ve güvenlik alanında ihtiyaçları karşılayamayacaktır. Aracın arkasına baktığınızda sürücünün o camdan etrafı görmesi pek mümkün olmayacaktır. Bu otomobilde 4. seviye otonom sürüş özellikleri olacağı açıklansa da yine de sürücü müdahalesi için iyi bir çevresel görüş şart.

Umarız Aston Martin bu aracı sadece bir gösteri aracı olarak bırakır da gerçekten o özlediğimiz çizgilerinde bir model tasarlar. Aksi halde firmanın 2021 yılında piyasaya sunacağı yeni Lagonda’nın işi hiç de kolay olmayacaktır.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Aston Martin

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Aston Martin

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Aston Martin

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Aston Martin