Castrol Ford Team Türkiye WRC Portekiz Rallisi otostil dergisi

Castrol Ford Team Türkiye Portekiz’den istediğini aldı

Castrol Ford Team Türkiye Portekiz’den istediğini aldı

Castrol Ford Team Türkiye, 17-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve şampiyonanın 6. ayağı konumundaki Portekiz Rallisi’nde hedeflerine ulaştı.

Hedeflere büyük oranda ulaşıldı

Castrol Ford Team Türkiye’yi şampiyonada Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi temsil etti. İkili, Portekiz’de  4×2 Fiesta R2T ile yarıştı. Bu araç, Ford’un son 6 yıldır dünyada yılın motoru ödüllü EcoBoost benzinli motor teknolojisine sahip. Ekip, bir önceki yarış olan Tour De Course Corsica Rallisi’ni 17 ekip arasından 7’inci sırada bitirdi. Portekiz Rallisi’ni ise toplam 14 pilot arasından 4’üncü sırada tamamladı.

Castrol Ford Team Türkiye’nin bir diğer ekibi de Portekiz Rallisi’nde WRC2 kategorisinde Fiesta R5 ile mücadele etti. Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, rallide ilk 10 içinde yer almayı hedefliyordu. Bu hedefine toplamda 17 ekip arasında 11’inci sırada yer alarak yaklaşmış oldu.

Castrol Ford Team Türkiye Finlandiya rallisi için deneyim kazandı

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, bundan sonraki yarışlarda da WRC2 ve JWRC’de basamakları teker teker çıkmaya devam edeceklerini vurguladı. Bostancı, kendileri için en önemli şeyin tecrübe kazanmak olduğunu belirterek, bu doğrultuda Finlandiya Rallisi için de iyi bir antrenman ve deneyim kazandıklarını söyledi. “Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağı olan Marmaris Rallisi’nde başarıya ulaşmak istiyoruz” diyen Bostancı, bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Finlandiya Rallisi, bu yıl 26-29 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Dünyanın en büyük rollercoaster’ı olarak anılan rallide Castrol Ford Team Türkiye, 2 ekiple yarışacak. Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi WRC2 kategorisinde, 4×4 Fiesta R5 ile mücadele edecekler.

Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi de 4×2 Fiesta R2T ile Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda (JWRC) yarışacaklar.

Castrol Ford Team Türkiye

Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, 17 ekip arasında 11’inci sırada yer aldı.

Castrol Ford Team Türkiye

WRC-Dünya Ralli Şampiyonası