Caddede olmaz hafta sonu piste gel | OTOSTİL

Caddede olmaz hafta sonu piste gel

Caddede olmaz hafta sonu piste gel

Caddede olmaz piste gel diyen İntercity İstanbul Park Pisti’nin yönetimin yine müthiş bir organizasyona imza attı. Organizasyonda toplam 249 otomobil cadde yerine güvenli bir şekilde pistte gazladı.  

Intercity Clio Cup ve Intercity Megane Cup 2017’nin 1. ayakları Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirildi. Intercity Clio Cup yarışında 5. pozisyondan start alan Erdem Atlı yarışı en önde bitirerek kupanın ilk ayağının galibi oldu. Erdem Atlı’nın ardından Ara Miraşoğlu ikincilik kürsüsünde, M. Özgün Mağdala ise üçüncülük kürsüsünde kupalarını aldı. Intercity Megane Cup 2017 yarışında yarışa pole pozisyonundan başlayan Yalım Ersoy pozisyonunu koruyarak kupanın ilk ayağının galibi oldu. Yalım Ersoy’un ardından Saltuk Orkun Eribol ikincilik kürsüsünde, Çağlayan Çelik ise üçüncülük kürsüsünde kupalarını aldılar.

2. Ayağı 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Intercity Cup 2017 pilotlarımızın rekabetine sahne olacak. Sezonun ilk yarışı sonrasında Intercity Clio Cup ve Intercity Megane Cup puan durumları sezonun daha ilk ayaktan çekişmeli geçeceğinin habercisi oldu. Yıllardır olduğu gibi “Caddede Olmaz Piste Gel” sloganı ile yarış hafta sonu organizasyonunda ‘’Intercity İstanbul Park Pist Günleri’nin’’ 2017 yılındaki ilk etkinliğine talep bir hayli fazla oldu. Toplam 47 bin 408 beygir gücünde 249 otomobilin piste çıktığı hafta sonunda etkinliğe katılanlar Intercity İstanbul Park’ı güvenle turlarken, tribünleri dolduran misafirlerimiz bu muhteşem günün tadını çıkarttı.

IMG-20170409-WA0012

Megane Cup