Bugatti 24 Ağustos'ta tanıtılacak Divo ile ilgili ipuçları verdi otostil Bugatti Divo

Bugatti 24 Ağustos’ta tanıtılacak Divo ile ilgili ipuçları verdi

Bugatti 24 Ağustos’ta tanıtılacak Divo ile ilgili ipuçları verdi

Bugatti, Kaliforniya’da gerçekleşecek olan Monterey Otomobil Haftası’nda tanıtacağı Divo ile ilgili bir teaser videosu yayınladı. Bugatti Divo teaser

24 Ağustos’ta tanıtılacak olan yeni Divo, Chiron’dan daha hafif ve daha kullanışlılık odaklı olacak. Chiron’dan daha iyi kullanım özelliklerine sahip olacak otomobilin, daha fazla g kuvvetini daha gürültülü bir sesle sunması bekleniyor.

Bugatti’nin Facebook’ta yayınladığı iki teaser’a dayanarak Divo’nun, Chiron’a kıyasla tamamen kendine has bir görünüme sahip olacağını söyleyebiliriz. Divo’Nun OLED kuyruk lambaları, Aston Martin Vulcan’ınki gibi neredeyse üç boyutlu bir görünüme sahipken, kanatlar agresif görünümlü aero yüzgeçlere sahip olacak.

Detaylarda Fransız esintileri

Markanın Fransız mirasına düşkünlüğü de; yeni otomobilin aero yüzgeçlerine eklenen küçük kırmızı, beyaz ve mavi detaylarla gözler önünde olacak.

Divo’nun gücünü, Chiron’un standart turda 1600 Nm tork üreten dörtlü-turbo W16 motorundan alması bekleniyor. Otomobilin hızıyla ilgili net bir bilgi verilmemiş de olsa; Divo’nun Chiron kadar hızlı bir otomobil olmaması muhtemel gözüküyor.

40 adet üretilecek

24 Ağustos’ta lansmanı yapılacak Divo’dan sadece 40 adet üretilecek ve bu 40 özel otomobilin yaklaşık 8 milyon dolardan satışa sunulması bekleniyor.

Bugatti Divo teaser videosu