Bu özel Audi R8 200 şanslıya özel | OTOSTİL

Bu özel Audi R8 200 şanslıya özel

Bu özel Audi R8 200 şanslıya özel

Yarış pistlerinde ve pist dışında kullanıma uygun olarak üretilen Audi R8, Audi Sport’un gümüş, kırmızı ve siyah renkleri ile özel bir seriye kavuştu. Bu özel R8 Audi Sport Edition sadece 200 adet üretilecek.

Yarış pistlerinde ve pist dışında kullanıma uygun olarak üretilen Audi R8, markanın spor segmentinin zirvesinde konumlanıyor. Genlerinde, Audi Sport’un başta dayanıklılık yarışları olmak üzere ulaştığı pek çok başarıdan harmanladığı bir uzmanlık yer alıyor. Audi, bu yüksek performanslı spor otomobili Audi Sport’un karakteristik dokunuşlarıyla daha spor hale getirdi.

Audi Sport Edition; gümüş, kırmızı ve siyah renklerinin etkileşimi ve kendine özgü iç donanımı ile tüketici sınıfına getirdiği motor sporları hissini daha da ileri taşıyor. Mat veya parlak seçenekleri bulunan flöre gümüşün yanı sıra, mitos siyahı ve ibis beyazı gibi renk seçenekleri mevcut. Müşterinin tercih ettiği gövde renginden bağımsız olan parlak kırmızı yan kanatlar ve yan aynaların yarattığı çarpıcı görünüm, otomobilin görsel vurgularından yalnızca biri. Tümüyle titanyum siyahı olan ön spoyler, tek çerçeveli ızgara (Audi Single Frame) ve difüzör yuvası; sofistike dış yüzeyi öne çıkararak otomobilin kendine has karakterini vurguluyor.

Audi Sport GmbH, özel üretim modelinde Audi Sport logolu 20 inçlik alüminyum jantlar 245/30’luk ön ve 305/30’luk arka lastikler kullanıyor. Modelin, 540 HP güce sahip V10 ve 610 HP’lik V10 plus versiyonları bulunuyor. R8’in V10 versiyonunda güçlü çelik frenlerin kaliperleri, parlak kırmızı renkleriyle ateşli bir görüntü kazanıyor. V10 Plus motorlu versiyonda ise seramik fren disklerinde antrasit renkli kaliperler yer alıyor.

Audi R8 Coupé Edition Audi Sport Audi R8 Coupé Edition Audi Sport