Bu Ford Kuga diyeti bozdurur | OTOSTİL

Bu Ford Kuga diyeti bozdurur

Bu Ford Kuga diyeti bozdurur

Ford, bu yıl ilki 18-21 Mayıs tarihleri arasında Ankara Congresium’da gerçekleştirilen Çikolata ve Kahve Festivali’nde çikolatadan yapılma Kuga modelini sergiliyor. 

“Bir Başka” konseptiyle Türkiye pazarında yeni bir dönemin kapılarını aralayan Ford, bu yıl 18-21 Mayıs tarihlerinde Ankara Congresium’da ilki gerçekleştirilen Çikolata ve Kahve Festivali kapsamında Yeni Ford Kuga’nın gerçek boyutlu çikolata heykeli ile ziyaretçilerin ağızlarını sulandırıyor.

Türkiye’de daha önce hiç denenmiş bir yöntemle 3 hafta boyunca süren özel bir çalışma sonucu yapılan Ford Kuga çikolata araç heykeli için toplam 65 kg bitter çikolata ve 65 kg saf kakao yağı kullanılmış. Çikolata ve kakao yağları özel bir uygulama olan temperleme yöntemiyle eritilmiş. Eritilen bu karışım sonrasında püskürtme yapılarak, önceden hazırlanmış strafor modele uygulanarak ortaya bu model çıkmış. Sadece püskürtme işlemi 3 gün boyunca 58 saat süren heykelin strafor modeline tam 8 kez çikolata kaplama işlemi yapılmış.

Festival boyunca Ankara Congresium’un en güzel köşesinde en lezzetli hali ile sergilenecek Kuga, Ford standında 21 Mayıs Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.