Borusan Otomotiv Motorsport İtalya'dan puanla döndü Otostil dergi GT4

Borusan Otomotiv Motorsport İtalya’dan puanla döndü

Borusan Otomotiv Motorsport İtalya’dan puanla döndü

Genç pilotlar Ali Türkkan ve Yağız Gedik ile GT4 European Series’i takip eden Borusan Otomotiv Motorsport takımı, Misano Marco Simoncelli Pisti’ndeki üçüncü ayak yarışlarını tamamladı.

İtalya’nın Adriyatik sahilinde bulunan ünlü Misano Marco Simoncelli Pist’i, geçtiğimiz hafta Borusan Otomotiv Motorsport’un, 24 takım, 44 otomobil, 97  sporcu ve 17 farklı marka arasında, Türkiye’yi temsil eden tek takım olarak takip etmekte olduğu GT4 European Series üçüncü ayak 5. ve 6. yarışlarına sahne oldu.

Tecrübeli sporcularının daha önce şampiyonluk kazanmış oldukları 3H Endurance Champions Cup’tan podyumunun en üst basamağını tanıdıkları pistte, bu sefer genç pilotlar Ali Türkkan ve Yağız Gedik yarıştı.

Şiddetli yağmur altında zorlu sınav

Cuma günü şiddetli yağmur altında gerçekleşen zorlu test seanslarında pistteki en iyi BMW olarak dikkat çeken sporcularımız, sıralama turları sonuçlarına göre ilk yarışta 37., ikinci yarışta ise 18. sıradan start almaya hak kazandı.

6 puan takımın hanesine yazıldı

İlk yarışta Yağız Gedik ile start alan Borusan Otomotiv Motorsport takımı, yarış başından itibaren tutturduğu hızlı tempo ile pit stopa 22. sıraya yükselmiş olarak ulaştı. Otomobili devralan Ali Türkkan da başarılı grafiği devam ettirerek genel kasmanda13., Silver grupta ise 7. olarak finiş gördü. Takım böylelikle 6 puanı daha hanesine yazdırmış oldu.

İkinci yarışta 18. sıradan start alan ekip yarış içinde 8. sıraya kadar yükselmiş olmasına rağmen yarış içinde 2 kere pitten geçmek zorunda kalarak finişe 23. sırada ulaştı.

Borusan Otomotiv Motorsport ekibi şimdiden 20-22 Temmuz tarihlerinde Belçika – Spa Franchorchamps’te gerçekleşecek olan dördüncü ayak yarışlarına hazırlanmaya başladı.

Borusan Otomotiv Motorsport