BMW 5 Serisi’ne kıyıp eşya taşır mısınız? | OTOSTİL

BMW 5 Serisi’ne kıyıp eşya taşır mısınız?

BMW 5 Serisi’ne kıyıp eşya taşır mısınız?

Kısa süre önce sedan karoseri tanıtılan BMW 5 Serisi’nin şimdi de station wagon karoseri lanse edildi. Ülkemizde bu versiyon elbette çok ilgi görmeyecektir ancak Avrupa’da pek çok ülkede sedan karoserden bile fazla satılacak.

BMW 5 Serisi kısa süre önce yenilendi ve sedan karoseri tanıtıldı. Ülkemizde de modeli kısa süre sonra göreceğiz. Aracın daha fazla bagaj alanı isteyenler için hazırlanan SW karoser seçeneği ise yeni lanse edildi.

Model sedan versiyonda olduğu gibi yeni bir altyapıya sahip ve yine çok donanımlı bir otomobil.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez meraklılarıyla buluşacak olan model Haziran ayında 4 motorla satışa sunulacak. Model arkadan itişli olarak hazırlanmış olmasına rağmen versiyona göre xDrive 4 tekerlekten çekiş sistemiyle de alınabilecek.

Aracın yeni şasisinde ağırlık azaltılırken verimlilik artırılmış. Düşen ağırlık sayesinde de modelin eskisine kıyasa çok daha dinamik bir sürüş performansı olduğunu açıklayan BMW, eski nesle kıyasla toplam ağırlığın 100 kg daha düşük olduğunu belirtiyor.

Ülkemizde çok sınırlı miktarda satılacak olan 5 Serisi Touring, Avrupa’da bazı ülkelerde sedan karoserden daha fazla talep görecektir. Henüz fiyatları açıklanmayan otomobilin M logolu bir versiyonu olup olmayacağını da Cenevre Otomobil Fuarı’nda öğrenebileceğiz.

bmw1 bmw2 bmw3 bmw4