BMW 2019 model 3 Serisi için teaser yayınladı otostil dergi BMW 3 Serisi

BMW 2019 model 3 Serisi için teaser yayınladı

BMW 2019 model 3 Serisi için teaser yayınladı

BMW Ekim ayında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yeni nesil G-20 kasa 3 Serisi ile ilgili bir teaser yayınladı. BMW 3 Serisi Ekim ayında tanıtılacak.

Bir örtünün altında bulunan 3 Serisi, otomobilin tanıtımına az bir zaman kala heyecanı yükseltti. Daha önceden yayınlanan bir takım casus fotoğraflar, yeni nesil 3 Serisi’nin görünümü hakkında bize bazı ipuçları vermişti zaten. Şimdi de BMW’nin yayınladığı bu teaser ile, yeni otomobile biraz daha yakından bakma şansını elde ediyoruz.

Seri, ağırlıklı olarak dört silindirli motorlardan oluşacak. 330i, sekiz vitesli ZF otomatik şanzıman ve 400 Nm tork üreten 90 kW’lık motoru ile sunulacak. Altı silindirli bir 340i de sunulacak, ancak lansmandan sonra gelecek.

Otomobil, önceki modele göre yaklaşık 50 kg daha hafif olacak. Üretiminde alüminyum ve magnezyum gibi hafif malzemeler kullanılan BMW 3 Serisi, 5 ve 7 Serisi’nde bulunan modüler CLAR platformunun bir versiyonuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

BMW 3 Serisi’nin içine geçtiğimiz zaman ise bizi güncel bir dijital ekran ve en yeni BMW bilgi-eğlence sistemi karşılayacak.

BMW 3 Serisi’nin 2 Ekim’de başlayacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.