Audi Sport e-tron GT için teaser yayınladı otostil dergi Audi Sport e-tron GT konsept

Audi Porsche rakibi bir elektrikli GT hazırlıyor

Audi Porsche rakibi bir elektrikli GT hazırlıyor

E-tron quattro’nun ortaya çıkmasının ardından Audi, bu yıl Los Angeles’ta tanıtmayı planladığı sportif ve tamamen elektrikli konsepti için bir teaser yayınladı. Audi Sport e-tron GT için heyecanı artırıyor.

Sport e-tron GT konsepti, 2020 yılında üretime başlayacak dört kapılı bir coupe olarak karşımıza çıkıyor. Porsche Taycan ile aynı alt yapıyı temel alacak otomobil; Almanya’da üretilecek.

Teaser görüntüsünden anlaşıldığı üzere, otomobil eğimli bir tavan hattına ve uzun bir dingil mesafesine sahip olacak. Konseptin Taycan ile aynı tabanı paylaşacak olması ise, otomobilin 400 kW’dan fazla güç ve 500 km’lik menzil sunacağı ihtimallerini güçlendiriyor.

Aracın Audi ve Porsche tarafından ortak olarak geliştirilen yeni elektrikli otomobil platformunu destekleyip desteklemeyeceği ise henüz net değil. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıktığı gibi, iki şirket elektrikli otomobiller için ‘Premium Platform Electric’ (PPE) ismiyle anılan bir işbirliğine imza atmıştı.

2025 yılında, Audi’nin 12 modeli kapsayacak yeni elektrikli otomobillerini ürün gamına eklemesi bekleniyor. A’dan D segmentine kadar uzanacak olan bu modellerde, toplam dört yeni platform kullanılması bekleniyor.

Audi Sport e-tron GT