Audi Q2'den 1.0 litre motor atağı geldi | OTOSTİL

Audi Q2’den 1.0 litre motor atağı geldi

Audi Q2’den 1.0 litre motor atağı geldi

Audi Q2 yaptığı bu atakla artık çok daha fazla kullanıcıya ulaşacağını açık bir şekilde ispatladı. Araçta 1.0 lt’lik motorun kullanılmaya başlamasıyla birlikte Q2’nin başlangıç fiyatı 135 bin TL’ye indi.

Audi Q2, işlevselliği, genç, kışkırtıcı ve dinamik bir tasarımla birleştiriyor. İster off-road olsun, isterse şehir içi kullanım, Q2 dört çekerden çekiş sistemiyle başarılı bir sürüş konforu sunuyor. Audi Q2’nin tasarım ve teknolojisinin yanında öne çıkan bir diğer öncü özelliği bağlanabilirlik (Connectivity) ve bilgi-eğlence (Infotaintment) sistemleri.

Serinin üst modellerinde yer alan Audi sanal kokpit ve Head-up display’in yanısıra, araçta bir dizi sürücü destek sistemi de standart olarak yer alıyor. Daha önce üst sınıf modellerde yer alan, araç önündeki trafiği veya yayayı/engeli kontrol ederek koruma sistemlerini etkinleştiren, fren yapan Audi pre sense Front, Active Line Assist, trafik işareti tanımı, otopark veya trafikte çarpraz ve arka kısımdaki engelleri fark eden Audi Side Assist, Stop&Go, Adaptif Cruise Control bunlardan bazıları. Tasarım konusunda çekici görünen Audi Q2 şimdi 1.0 litrelik motoruna da kavuştu. 999 cc hacmindeki bu motor 116 HP güç üretirken, Q2’nin fiyatı da bu motorun kullanılmaya başlamasıyla birlikte 135 bin TL’ye indi. 1.0 lt’lik motorların yer aldığı araçların tamamında otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor.

Audi Q2

Audi Q2