Audi’nin uçan taksi konsepti Amsterdam'da ortaya çıktı Audi Pop Up Next

Audi’nin uçan taksi konsepti Amsterdam’da ortaya çıktı

Audi’nin uçan taksi konsepti Amsterdam’da ortaya çıktı

Audi, Airbus ve Italdesign iş birliğiyle ile tasarladığı Pop.Up Next konseptinin uçan taksi versiyonunu Amsterdam’da tanıttı. Audi Pop Up Next konsepti Amsterdam Drone Haftası’nda ortaya çıktı.

Pop.Up Next konsepti aslında bir drone ve otonom aracın birleşiminden oluşuyor. Konseptin çıkış noktası bir yer modülü ve drone modülünün birleşmesine dayanıyor. Yolcu kabini drone tarafından taşınıyor ve hedef noktaya ulaştırılıyor. Audi bu çok modlu sistemin yolcular için daha fazla esneklik ve rahatlık sağlayacağını iddia ediyor..

Drone modülü otonom olarak iniş ve kalkış yapma kabiliyetine sahip. Italdesign başkanı ve Audi yönetim kurulu üyesi Bernd Martens, konseptin taksilerinin geleceğini yeniden şekillendireceğine inanıyor. Martens giderek daha fazla insan şehirlere taşındığını belirterek, otonom araçlar sayesinde daha fazla insanın mobil olabileceğine dikkat çekiyor.

Şu an için Amsterdam Drone Haftası’nda ortaya çıkan ve prototipi sergilenen Pop.Up Next konseptinin tam boyutlu bir prototipinin de ilerleyen zamanlarda ortaya çıkması bekleniyor.

Audi Pop Up Next