Arabam.com 2016'nın lideri oldu | OTOSTİL

Arabam.com 2016’nın lideri oldu

Arabam.com 2016’nın lideri oldu

2000 yılında kurulan Arabam.com, kendi alanında geçen yılın en çok ziyaret edilen internet sitesi oldu. IAB ve Gemius tarafından yapılan araştırmaya göre Arabam.com, 2016’nın tamamında 76 milyondan fazla tık alarak en yakın rakibini 10’a katladı ve açık ara oto kategorisinde ilk sırada yer aldı. 

Sıfır ve ikinci el 100 bin adetin üzerinde araç ilanlarını internete taşıyan Arabam.com, otomobil kategorisinde 2016’nın en çok ziyaret edilen internet sitesi oldu. Arabam.com, geçen yılın tamamında 76 milyondan fazla tıklandı. IAB Türkiye ve Gemius işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmada Türkiye’nin PC, mobil tablette en çok ziyaret edilen site ve sayfaları belirlendi. Haberden yeme-içmeye, sosyal ağlardan ilan sitelerine kadar 15 farklı kategoride gerçekleştirilen çalışmaya göre, Arabam.com, otomotiv alanında hem PC, hem mobil hem de tablette açık ara ilk sırada yer aldı.

Arabam.com, PC’de 34.6 milyon, mobilde 40.8 milyon ve tablette ise 1.1 milyon gösterim sayısına ulaştı. Arabam.com bu rakamlarla gösterim sayısında en yakın rakibini 10’a katladı. Öte yandan Arabam.com, ilan siteleri kategorisinde de her 3 platformda da yine ilk 3’te yer aldı. Arabam.com, PC kategorisinde 3’üncü, mobilde 2’nci ve tablette ise yine 3’üncü sırada yer aldı.

Hedef 100 milyon

Hem internet sitesi hem de mobil alanda iyileştirme yaptıkları 2016’nın gerçekleştirdikleri düzenlemelerin meyvelerini topladıkları bir yıl olduğunu dile getiren Arabam.com Genel Koordinatörü Zeynep Çakıroğlu, tıklanma sayısının da bu başarılardan biri olduğunu söyledi. “Türkiye’nin en büyük otomobil pazarı” vizyonu ile çıktıkları bu yolda Arabam.com müşterileri ve ziyaretçileri için avantajlı hizmetler sunmaya devam edeceklerini belirten Çakıroğlu, söz konusu avantajların da etkisiyle bu yıl 100 milyon gösterim sayısını aşacaklarını öngördü. Çakıroğlu, şu anda 100 bin adet civarında olan ilan sayısının da 150 bine ulaştıracaklarını belirtti.