Ali Haydar Bozkurt açıklama yaptı faizi sıfırladı Otostil Dergisi

Düşük faizin dışında kalan Toyota 0 faiz sunuyor

Düşük faizin dışında kalan Toyota 0 faiz sunuyor

Kamu bankaları ülkemizde üretim yapan firmalara özel kredi imkanı sunarken Toyota bu kampanyanın dışında kalmıştı. Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt bu konu hakkında bir açıklama yaptı. İşte o açıklama:

“Kamu bankalarının özellikle yerli üretimi desteklemek ve sektörü hareketlendirmek amacıyla, Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları ile yaptığı işbirliğini olumlu karşılıyoruz. 1 Ekim tarihinde başlayıp yılsonuna kadar sürecek faiz indirimi, otomotiv sektörünü son çeyrekte hareketlendirecek ve satışlara olumlu yansıyacaktır. Hatta bayilerimizden aldığımız bilgilere göre bu kampanyanın olumlu etkilerini şimdiden görmeye başladık.

Markalar farklı modellerine göre farklı oranlarda bu kampanyaya dahil olacaktır. Toyota olarak farklı modellerimiz için yaptığımız çok cazip kampanyalar ile biz de bu kampanyada yer alacağız. Bu konuda geniş kapsamlı ve müşterilerimizin yararına olacak şekilde hazırlanıyoruz. Hatta diğer markalar bu kampanyaya ekim ayında başlarken, Toyota olarak “0” finansman oranını biz şimdiden devreye aldık. Bazı modellerimizde devreye aldığımız “0” finansman oranı ile birlikte kamu bankalarının sunduğu yüzde 0,69 cazip finansman oranına denk bir oranı biz de yarından itibaren müşterilerimize sunmaya başlıyoruz. Ayrıca ekim ayında fiyatlarımıza zam yapmayacağımızı da belirtmek isterim.”