Allah’ım sana geliyorum! Naptın Alfa Romeo!

Bir döneme damga vuran ancak ülkemizde sadece 1 adet bulunan Alfa Romeo 156 GTA modelinin torunu Giulia GTA, sonunda tanıtıldı. Umarız bu modeli ülkemizde bolca görürüz. Ama baştan söyleyelim model sadece 500 adet üretilecek.

PAYLAŞ

1Eskiye gönderme var

Adını 1965 yılından alan Alfa Romeo Giulia GTA sonunda resmi olarak tanıtıldı. 2.9 litrelik Bi-Turbo V6 motorla donatılan otomobil 540 HP gücünde ve aslında Giulia Qadrifoglio temeli üzerine inşa edilmiş.

2100 kg daha hafif

Ancak bu modelde elbette önemli değişiklikler mevcut. Bunların başında da ağırlığı azaltmak için ultra hafif parçalara yer verilmesi olmuş ve bu sayede 100 kg araç zayıflatılmış.

3Özel gövde kitli

Tasarımında çok daha sert çizgilere bürünen otomobilde Sauber’in bu model için geliştirdiği gövde kiti kullanılmış. Ayrıca 156 GTA modelindeki benzer tasarımlı jantlarla ona göndermeler de yapılmış. Bu artık bir GTA klasiği olmuş durumda.

4İnanılmaz bir güç/ağırlık oranı!

540 HP gücü ve hafifletilmiş gövdesi sayesinde 2,82 kg/HP’lik ağırlık/güç oranına sahip olan 1520 kg’lik otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını 3,6 saniyede tamamlıyor. Firma Aracı her gün kullanmaya uygun gerçek bir spor otomobil olarak tanımlıyor.