A5 Sportback vergi avantajlı motora kavuştu | OTOSTİL

A5 Sportback vergi avantajlı motora kavuştu

A5 Sportback vergi avantajlı motora kavuştu

Audi’nin Coupe dinamizmi ile Avant’ın işlevselliğini birleştiren sportmen modeli A5 Sportback, vergi avantajlı benzinli 1.4 TFSI motor seçeneğiyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni A5 Sportback, Audi’nin üretimde ultra hafiflik felsefesi ile bir önceki nesle göre 15 kilogram hafifledi. Böylece segmentinin en hafif modellerinden biri oldu. 7 yıl önce üretilen ilk nesle göre 85 kilogram daha hafif olan Yeni A5 Sportback sürücü hariç 1470 kg ağırlığında… Yenilenen tasarımıyla hem sürücü hem de yolcular için daha geniş bir iç hacim sunan Yeni A5 Sportback’in 480 litrelik bagajı arka koltuklar katlandığında 1300 litreye ulaşıyor. Bu da onu yine segmentinin en geniş bagaj hacimli otomobillerinden biri yapıyor.

Yeni A5 Sportback’in Türkiye’de yeni satışa sunulan verimli 1,4 TFSI benzinli motor seçeneği, 100 kilometrede ortalama 5,4 litre yakıt tüketimine sahip. Satış fiyatı 217.797 TL’den başlayan araç hepsi S tronic otomatik şanzımanlı Dynamic, Sport ve Design olmak üzere 3 donanım seviyesinde satın alınabilecek.