90'lı yılların otomobilleri Honda Civic Toyota Corolla

Yaşı 30’dan küçük olanlar bu otomobillerin önemini bilmez!

Yaşı 30’dan küçük olanlar bu otomobillerin önemini bilmez!

Bir dönemlere efsane olarak geçen ve günümüze kadar üzerindeki ilgisini kaybetmeden gelmeyi başaran modellerden 5 tanesini sizin için sıraladık. Aslında o dönemlerde üretilmiş ve halen daha büyük ilgi gören oldukça fazla model mevcut. Fakat listemiz çok uzun olacağı için size en çok ilgi görenleri listeledik. Dilerseniz bu modellere sırayla bakalım.

BMW 320i Sedan (E36 Kasa)

Listemizin birinci sırasında yer alan BMW 3 Serisi o dönemlerde 5 farklı kasa formuna sahipti. Coupe, Sedan, Cabrio, Compact ve en önemlisi M versiyonu. Günümüzde de Coupe ve Sedan versiyonları büyük ilgi görmeye devam ediyor.

90'lı yılların otomobilleri

Mercedes E200 (W124 Kasa)

Listemizin ikinci sırasında yer alan W124 kasa kodlu Mercedes E200 modeli aslında en yaşlı modellerden de birisi. En yaşlı dememizin asıl nedeni bu otomobilin ilk olarak 1985 yılında üretilmeye başlanması ve 1995 yılına kadar makyajlarla üretilmeye devam edilmesi. E200 kasa Mercedes’ler günümüzde de halen daha büyük ilgi görmeyi başaran otomobiller arasında yer alıyor.

90'lı yılların otomobilleri

Toyota Corolla (E100 Kasa)

Japon otomobilleri arasında Civic’ten sonra en çok edilen model Corolla. Üretildiği dönemlerde de oldukça fazla satan otomobil, popüleritesini günümüzde de kaybetmeden hayatına devam etmeyi başarıyor.

90'lı yılların otomobilleri

Honda Civic (EG ve EK4 Kasa)

Honda Civic’in 4. nesil versiyonu oldukça ilgi görmüştü. Devamında da Honda 5. nesil modeli 1995 yılında tanıttı ve ülkemizde üretmeye başladığı ilk model oldu. Günümüzde de özellikle gençler tarafından oldukça sevilen modellere rağbet halen daha oldukça fazla.

Honda Civic

Opel Vectra (A Kasa)

Opel’in İzmir’de yer alan fabrikasında üretilmeye başlayan ve bütün dünya genelinde kalite anlamında övgüler alan model, ilk olarak 1.8 ve 2.0 litrelik motorlar ile satılıyordu. İlerleyen dönemlerde motor seçenekleri arttırılan model, günümüzde de oldukça popüler.

90'lı yılların otomobilleri

90’lı yılların otomobilleri