3 tekerlekli motosiklet fiyatları motosiklet modelleri otostil dergisi

Otomobille motosikletin birleşimi yine yollara çıkıyor

Otomobille motosikletin birleşimi yine yollara çıkıyor

3 tekerlekli motosiklet modellerinin sayısı artıyor. Ama Hollandalı bir şirket bu araçlarda elektrikli motor kullanarak farklılaşmak istiyor.

2007 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Carver isimli motosiklet ve otomobil karışımı bu araç oldukça iyi tepkiler almasına rağmen 35 bin dolarlık satış fiyatı nedeniyle 2 yıl sonra firmanın iflasına neden olmuştu. Şimdi ise aynı firma bu kez elektrikli bir motorla şansını tekrar denemek için hazırlıklara başladı.

İlkinden çok farklı

Motosikletin pratikliğini otomobilin karakteristiği ile birleştirme iddiası ile üretilen bu araçta, norma bir direksiyon simidi ile araba kullananların daha kolay araca adapte olmaları hedeflenmişti. Ayrıca aracın arkasındaki 2 tekerlekle de yol tutuş konusunda daha iyi sonuçlar alınması hedeflenmişti. Şimdi ise ilk modelin benzer tasarım detaylarını kullanarak ancak gelişen teknolojiye de ayak uydurma adına elektrikli bir motorla yeniden bu aracı üretmek isteyen Hollandalı üretici 9 bin 600 dolar fiyat etiketiyle ürününü sunacak. Bu kez çok daha ulaşılabilir olan fiyatı ile modelin başarı şansının da artacağı kuşkusuz.

3 tekerlekli motosiklet seçeneği artıyor

Araçta 5 HP güç üreten elektrikli motor yer alacak. Toplam güç az gibi görünse de hafif gövde sayesinde 50 km/s maksimum hız ve 100 km menzile ulaşılacağını belirten şirket yetkilileri arkadaki iki tekerlekte de birer motor olacağını ve ilerleyen zamanlarda daha güçlü seçeneklerin de sunulacağını belirtiyor. Orijinal Carver One modelinde 100 HP güç üreten turbo beslemeli bir 4 silindirli motor vardı.

3 tekerlekli Carver One

3 tekerlekli Carver One