Satışlar Top 10’da hangi modeller var açıklıyoruz

2018 yılı Temmuz ayı sonunda en çok satan otomobil modelleri listesini hazırladık.

PAYLAŞ

İlk yedi ay sonuçlarına göre Türkiye’nin en çok satan 10 otomobilini derledik. Temmuz sonunda Türkiye’de en çok satan 10 otomobil hangileri oldu? 2018 en çok satan otomobil modelleri

Ocak – Temmuz döneminde model bazında en çok satan otomobilleri listeledik. İddialı modeller zorlanmadan listede üst sıralara tırmandı.

Ortaya çıkan bu tablo aslında sürpriz değil. Sıralamada bazı ufak değişiklikler olsa da, Türkiye’de en çok satan otomobil ünvanını elinde tutan modeller Haziran ayı sonuçlarından farklı değil.

Megane yine önde, Egea ensesinde

Ay ay en çok hangi modelin sattığını görebileceğiniz tabloda Renault Megane Sedan zirvede yer alıyor. Geride bıraktığımız ay Fiat Egea Sedan, rakibinden daha fazla satış rakamına ulaşarak aradaki farkı kapatmaya devam ediyor. Sedan araçların çok sattığı ülkemizde Renault Clio ise HB karoseri ile yine ilk üç içinde yer alarak önemli bir iş başarıyor.

Clio’yu Volkswagen Passat izlerken, onun ardından Toyota Corolla’nın geldiğini görüyoruz. Toyota Corolla, Temmuz ayı satışlarında Honda Civic’i geride bırakarak listede 5. sıraya yükselmiş.

Peugeot 301 yükselişte

Honda Civic’in altında yer alan Hyundai i20, önceki ay da olduğu gibi yine listenin 7. sırasında yer alırken; onu listede iki sıra birden yükselen Peugeot 301 takip ediyor.

Ford Focus listede tıpkı Haziran ayında olduğu gibi 9. sırada yer alırken; onu, yerini Peugeot 301’e kaptıran Nissan Qashqai takip ediyor.

1Renault Megane Sedan

Renault Megane Sedan

Renault Megane Sedan rakip tanımıyor. Çok iyi bir çıkış yakaladı ve bunu her ay sürdürüyor. Renault Megane Sedan 20 bin 639 adetlik satış rakamıyla ilk sırada ve tek başına birçok markadan çok daha fazla satış gerçekleştiriyor.

2Fiat Egea Sedan

Fiat Egea Sedan

Fiat Egea Sedan başarılı bir model olduğunu satış rakamlarıyla da kanıtladı. Fiat markasının yüzünü güldüren Egea Sedan, 20 bin 70 adetlik satış rakamıyla ikinci sırada ve Renault Megane Sedan ile arasındaki farkı kapatmayı hızla sürdürüyor.

3Renault Clio

Renault Clio

Renault Clio küçük sınıfta yer alan HB bir araç olmasına rağmen başarılı sonuçlar ortaya koymaya devam ediyor. Clio, 16 bin 966 adetlik satış rakamıyla 3’üncü sırada ve podyumda.

4Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Ucuz rakipleri arasından sıyrılarak 4. sırada yer alan Passat; 13 bin 272 adetlik satış rakamıyla başarısını Temmuz ayı sonunda da sürdürmeye devam ediyor.

5Toyota Corolla

Toyota Corolla

Toyota Corolla listenin içinde yer almayı başaran modellerden biri. Rakibi Honda Civic’i geride bırakan Corolla, 13 bin 230 adetle listenin 5’inci sırasında yer alıyor.

6Honda Civic Sedan

Honda Civic Sedan

Honda markasının en önemli modeli olarak Türkiye’de üretilen Civic Sedan, Temmuz ayı sonunda 13 bin 34 adetlik satış rakamıyla listede bir sıra gerileyerek yerini Toyota Corolla’ya bırakmış.

7Hyundai i20

Hyundai i20

Artık yenilenme zamanı geldi ve Yeni Hyundai i20’yi hepimiz gördük. Güncel versiyon çok iyi bir iş ortaya koymaya devam ediyor. Hyundai i20, 9 bin 5 adetle listenin 7. sırasında yer alıyor.

8Peugeot 301

Peugeot 301

Peugeot 301 Temmuz ayı sonunda listede iki sıra birden atlayarak 8. sıraya yerleşiyor. 301, 8 bin 536 adetlik satış rakamıyla başarılı bir tablo çiziyor.

9Ford Focus

Ford Focus Sedan

Ford Focus Sedan, 9. sıradaki yerini 8 bin 465 adetlik satış rakamıyla korumaya devam ediyor.

10Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai 8 bin 288 adetlik satış rakamıyla, yerini Peugeot 301′ e kaptırarak 10. sıraya geriliyor.

112018 en çok satan otomobil modelleri

Temmuz 2018 en çok satan otomobil modelleri