Yeni Ford Focus 2018’de geliyor | OTOSTİL

Yeni Ford Focus 2018’de geliyor

Yeni Ford Focus 2018’de geliyor

Kompakt sınıfta işler kızışıyor. Honda Civic, Seat Leon ve VW Golf’ün yenilenmesinden sonra tasarım değişikliğinden sıra Ford Focus’a geldi. Model 2018’de yeni yüzüyle yollarda olacak.

Kısa bir süre önce yenilenen Ford Fiesta’dan sonra şimdi yenili sırası Focus’a geldi. Rakiplerinin birbiri ardına yenilenmesinden sonra Ford, Focus modelinde ana hatları korurken teknolojik yeniliklerle rakiplerinden sıyrılmayı hedefliyor.

Kamuflajlı otomobilde ana hatların korunduğu ve boyutlarda önemli bir değişimin olmadığı dikkat çekerken henüz iç mekan görselleri paylaşılmadığı için bizi ne gibi sürprizlerin beklediği şimdilik muamma. Mk4 olarak  adlandırılacak olan yeni Focus güncel modelde olduğu gibi elektrikli versiyona da sahip olacak. Aracın güç ünitelerinde EcoBoost motorlar ağırlıkta olacak ancak dizel motor sevenler de unutulmayarak 1.5 litrelik dizel güç ünitesini alabilecek.

Şu an için içerden gelen bilgilere göre aracın alt yapısında özellikle ön süspansiyonda değişikliğe gidilecek ve yol tutuş karakteri daha canlı hale gelecek.

Yeni modelde yine sportif ST versiyon olacağı gibi Ford’un son zamanlarda ağırlık verdiği konforlu Vignale versiyon da tüketicilere sunulacak. Özellikle bu versiyonun zengin donanımı sayesinde tüm rakiplerden önde olunacağı belirtiliyor. Ayrıca tıpkı Fiesta’da olduğu gibi yerden yüksekliği artırılan bir model ile de başta VW Golf Alltrack modeli ile rekabet edilmesi sağlanacak.

ford-focus-010 ford-focus-012