Rupert Stadler Audi CEO'su serbest bırakılmak için mahkemeye başvurdu otostil

Audi CEO’su serbest bırakılmak için mahkemeye başvurdu

Audi CEO’su serbest bırakılmak için mahkemeye başvurdu

Audi’nin CEO’su Rupert Stadler, geçtiğimiz ayı hapiste geçirmesinin ardından, tutuksuz yargılanmak için mahkemeye başvurudu. Rupert Stadler Audi

Münih savcılığından yapılan açıklamada; Stadler, geçtiğimiz bir ayı hapiste geçirmesinin ardından, serbest bırakılmak için Münih mahkemesine başvuruda bulundu.

Stadler, Haziran ayı ortasında Audi ve Volkswagen Grup’taki dizel skandalıyla ilgili kanıtlara müdahale etmeye çalıştığı iddiasıyla tutuklanmıştı. Tutuklanmasının ardından Augsburg’da bir hapishanede tutulan Stadler’ın itirazını Münih mahkemesi inceleyecek.

Açıklama yapmayı durdurdu

Savcılıktan yapılan açıklamada; 55 yaşındaki Stadler’ın başlangıçta savcılarla işbirliği yaptığı ancak son zamanlarda açıklama yapmayı durdurduğunu söylendi. Stadler, telefonu polis tarafından dinlendikten sonra tanıkları etkilemeye çalıştığı endişesiyle tutuklanmıştı.

Tutuklanmasının ardından savcının yönelttiği dizel emisyon skandalıyla ilgili hile iddialarını reddeden Stadler; sorgulama sırasında herhangi bir itirafta bulunmaktan da kaçınmıştı.

Rupert Stadler Audi