Yeni Volkswagen Touareg 23 Mart’ta tanıtılıp yaza gelecek

Volkswagen ürün gamındaki en büyük aracı Touareg’in 3. neslini 23 Mart’ta lanse edecek. Aracın profil çizimlerini paylaşan firma yeni nesilde Arteon gibi sportif bir tasarımla karşımıza çıkacak.

PAYLAŞ

Dünyayla paylaşılan çizime göre yeni Volkswagen Touareg , T-Prime konsept modelle benzerliklere sahip olacak. Aracın tasarımında öncü nesillerden daha sportif çizgilere yer verilecek. Arteon ile benzerlikleri olacak model 23 Mart tarihinde Pekin’de düzenlenecek etkinlikle meraklılarının karşısına çıkacak.

Yeni aracın güncel modelden kayda değer biçimde büyük olacağı belirtiliyor. Aracın uzayan dingil mesafesi sayesinde iç mekanının büyüyeceği açıklanırken otonom sürüş konusunda da yeni neslin önemli donanımları olacak. VW’nin yeni MLB mimarisi üzerine inşa edilecek ola Touareg Audi Q7 ve Bentley Bentayga ile platformunu paylaşacak.

Dingil mesafesi 10, toplam uzunluk ise 20 cm güncel modelden fazla olacak. Bu büyüyen boyutlar sayesinde aracın Amerika ve Çin’de daha fazla talep görmesi bekleniyor.

Araçta sunulacak motorların bazı ise 3.0 litrelik TDI motor olacak. İki farklı güç alternatifi olan V6 motorların dışında V8 dizel de ürün gamında olacak.

Hacim olarak en küçük ancak V6 TDI’dan daha güçlü 4 silindirli benzinli turbo motor ise bu kez çok daha fazla tüketici tarafından tercih edilecek gibi görünüyor. Dizel motorların yaşadığı sorunlar nedeniyle benzinli ünitenin en çok tercih edilen güç ünitelerinden olması kesin gibi. Ayrıca yeni nesilde tüketicilere 50 km’ye kadar sadece elektrikle ilerleyebilen bir hibrit model de sunulacak.

Volkswagen Touareg 2018 casus