Sadece otostil’de: Yeni Volkswagen Passat’ı yakaladık

Yeni Volkswagen Passat'ı kamuflajlı yakaladık. Aracın farları ön kısımdaki en önemli değişiklik olacak.

PAYLAŞ
Yeni Volkswagen Passat

VW Passat yenileniyor. Aracın yeni neslinin testleri devam ederken kamuflajlı yakaladık. Yeni Volkswagen Passat 2019 model olarak yollarla buluşacak.

Yeni VW Passat ilk bakışta güncel modelle benzer hatlara sahip olsa da yeni olduğunu da hissettirmeyi başarıyor. Aracın özellikle ön kısmındaki yeni far tasarımı modelin daha dinamik bir yüze kavuşmasını sağlamış.

Yeni Volkswagen Passat 2019 otonom sürüşe odaklanmış

Kısa bir süre önce Jetta modelini de yenileyen markanın büyük sedanında yine iki model arasında benzerlikler olacak. Ancak Passat’ın özellikle teknolojik anlamda kardeşinden bir hayli ileride olacağı belirtiliyor. Özellikle yarı otonom sürüş konusunda eksiksiz bir model olarak tanıtılması planlanan Passat’da aktif şehir içi fren sisteminden şerit takip asistanına, adaptif hız sabitlemeden kör nokta uyarısına kadar pek çok donanım standart donanımda sunulacak. Aracın motor seçeneklerinde ise en büyük yenilik yeni 1.5 litrelik TDI motorun kullanılması olacak. Daha önce Passat’ın benzinli motorlarında 1.4 litrelik ünite ağırlığı çekerken yeni nesilde hafif hibrit teknolojisine sahip 48V’lik elektrikli bileşenler de eklenecek. Bu sayede de benzinli motor yeni Golf’de olacağı bir anlamda hibrit olacak.

Vites kutularında ise önemli bir değişim olmayacak. DSG ve manuel vitesler yine versiyona göre standart veya opsiyonel olarak alınabilecek. Dört tekerlekten çekiş sistemiyle de alınabilecek olan yeni nesil Passat’ın iç mekanı ise güncel modelden daha geniş olacak. Aracın koltuk tasarımının yeni nesilde değiştirilmesi bekleniyor. Dingil mesafesi aynı kalsa bile bagaj kapasitesinde de büyüme olacak.

Yeni Volkswagen Passat
Yeni Volkswagen Passat
Yeni Volkswagen Passat
Yeni Volkswagen Passat