Yeni Volkswagen Golf’ü Almanya’da testte yakaladık

Merakla beklenen yeni Volkswagen Golf’ü Almanya’da test edilirken yakaladık.

PAYLAŞ
yeni volkswagen golf

Yeni Volkswagen Golf geliyor. Almanya’da test esnasında modeli yakaladık.

Automedia’nın objektiflerine takılan yeni VW Golf, ilk etapta eski nesille farklı olmadığı izlenimi verse de bu test otomobilinin altyapısının değişik olduğu belirtiliyor. Yani gövde aslında yeni neslin nasıl görüneceğini açıklamamak için bir kandırmaca.

Aracın iç mekanı da yeni nesilde değişecek. Bununla ilgili olarak çekilen fotoğraflara baktığımızda VW’nin yeni nesil gösterge tablosunun araçta kullanılacağı belli olurken özellikle yeni vites kolu ile farklılık yaratılacak. Bu vites kolunu Audi modellerinden hatırlıyoruz. Ayrıca multimedya ekranı da değişimden nasibini alacak.

Dış görünüş sizi aldatmasın

Yakalanan aracın koltuk döşemelerinin GTI modellerinde kullanılan kumaşla kaplı olması bu aracın yeni Golf GTI olduğunu iddialarını ortaya çıkartsa da özellikle jant ve lastiklerin küçük yapısı bu iddiayı çürütüyor. Büyük ihtimalle VW bu araçla yeni nesille ilgili hiç ipucu vermemek için kafaların karışmasını istemiş olacak ki böyle bir araç hazırlamış.

Yeni Volkswagen Golf güncel MQB platformunun elden geçirilmiş halini kullanacak. Bununla birlikte aracın toplam ağırlığının 50 kg daha hafif olacağı belirtiliyor.

Aracın yeni neslinde yine bir tam elektrikli model olacak ve bu versiyon da 2019 yılının sonlarında yollarda olacak.

Yeni Volkswagen Golf
Yeni Volkswagen Golf
Yeni Volkswagen Golf
Yeni Volkswagen Golf
Yeni Volkswagen Golf
Yeni Volkswagen Golf
Yeni Volkswagen Golf
Yeni Volkswagen Golf

Yeni Volkswagen Golf